Rize'de koronavirüs iddialarına Sağlık Bakanından açıklama

Rize’de koronavirüs görüldüğü iddialarına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada Rize Devlet Hastanesinde gözlem altında tutulan kişinin koronavirüs değil mevsimsel grip olduğunun tespit edildiği ve tedavi taburcu edileceğini duyurdu.

SAĞLIK 20.02.2020, 09:50 20.02.2020, 11:16 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
Rize'de koronavirüs iddialarına Sağlık Bakanından açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından Rize'de coronavirüs şüphesi ile ilgili açıklama yaptı. Bakan koca açıklamasında Rize Devlet Hastanesinde gözlem altında tutulan kişinin testlerinin tamamlandığını belirterek hastada koronavirüs değil mevsimsel grip olduğunun anlaşıldığını dile getirdi. Bakan Fahrettin koca açıklamasının devamında hastanın bugün hastaneden taburcu edileceğini de ifade etti.

Büyük panik yaşanmıştı

Rize'de iş için Tayland’a giden ve dönüşünde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye giden bir kişi de coronavirüs olduğu şüphesi ile gözlem başlatılmıştı. İsmi açıklanmayan hasta hemen hastanede karantina altına alınırken koronavirüsü iddialarının yayılması ile birlikte kentte de büyük panik yaşanmıştı.

Herkes rahat bir nefes aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamanın ardından Rize'de rahat bir nefes aldı. Çin'de başlayan ve dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılmaya devam eden çok sayıda ölümle sonuçlanan coronavirüs salgını nedeniyle dünya büyük bir panik yaşıyor.

Yorumlar (0)