Sağlık Bakanı Koca koronavirüsten nasıl korunuyor?

Türkiye’de yeni tip koronavirüsle mücadelede adeta sembol haline gelen ve en çok konuşulan isim olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüsten nasıl korunduğu herkes tarafından merak ediliyor. 

SAĞLIK 21.03.2020, 12:34 Sema Topbaş
Sağlık Bakanı Koca koronavirüsten nasıl korunuyor?

Türkiye’de yeni tip koronavirüsle mücadelede adeta sembol haline gelen ve en çok konuşulan isim olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüsten nasıl korunduğu herkes tarafından merak ediliyor.  Hem yaptığı açıklamalar hem de koronavirüse karşı başlatılan mücadelede öncü isimlerden biri olan Fahrettin Koca’nın salgına karşı alığı önlemler merak konusu oldu. Peki, Fahrettin Koca bu süreçte salgından korunmak için nasıl önlem alıyor? Koca, salgından korunmak için ne yapıyor? İşte tüm detaylar…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüsten Nasıl Korunuyor?

banner32
Çin Vuhan kentinde baş gösteren ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını ülkemizde de etkisini gösteriyor. Salgının ilk adının durulmasından bu yana hem yurt dışı hem de yurt içi alınan tedbirlerin öne çıkan isimlerinden biri olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, verdiği mücadele ve gösterdiği tavırla herkesin takdirini kazandı. Virüsün ülkemize gelmesini diğer ülkelere göre oldukça yavaşlatan Bakan Koca, son günlerin en çok konuşulan ismi haline geldi. Türkiye’deki koronavirüs salgınına karşı mücadelede sembol haline gelen Bakan Koca’nın koronavirüsten nasıl korunduğu da herkes tarafından merak edilmeye başladı. Alınan bilgilere göre Bakan’ın en çok dikkat ettiği husus ellerini sık sık dezenfekte etmek. 

Günde 4 Saat Uyuyor

Bakan Koca’nın yakın çevresinden gelen bilgilerde, bu süreçte eve sadece uyumak için giden Sağlık Bakanı’nın telefonunu 24 saat açık tuttuğu ve günde sadece 4 saat uyuduğu belirtildi. Salgın sürecinde tüm gün ekibi uzmanlarla toplantı gerçekleştiren Bakan Koca’nın virüse karşı aldığı bazı bireysel önlemler bulunuyor. Hürriyet Gazetesi’nden Nuray Babacan’ın haberine göre, Sağlık Bakanı Koca, sürekli bitki çayı içiyor ve bol bol sıvı tüketiyor. Beslenmesine de oldukça dikkat eden Bakan’ın en düzenli olarak aldığı önlem ise ellerini sık sık dezenfekte etmesi. Kimseyle öpüşmeyen, tokalaşmayan ve bir metre kuralına görüşmeleri dahilinde de özen gösteren Sağlık Bakanı, bu süreçte kişisel hijyen kurallarına fazlasıyla önem gösteriyor.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@