Sağlık Bakanı Koca’dan yeni paylaşım! Asker uğurlamaları için uyardı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemdeki asker uğurlamalarında koronavirüs tedbirlerine uyulmadığına dikkat çekerek uyarılarda bulundu. 

SAĞLIK 30.06.2020, 17:03 30.06.2020, 17:07 Sema Topbaş
Sağlık Bakanı Koca’dan yeni paylaşım! Asker uğurlamaları için uyardı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemdeki asker uğurlamalarında koronavirüs tedbirlerine uyulmadığına dikkat çekerek uyarılarda bulundu. Sosyal medya hesabından uyarılarda bulunan Bakan Koca, asker uğurlamalarını bu şekilde yapanların kendilerine iyilik, arkadaşlarına da arkadaşlık yapmadığını söyledi.

Sağlık Bakanı’ndan Önemli Uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme geliyor. Paylaşımları çok konuşulan Bakan Koca’nın sosyal medyada takipçi sayısı her geçen gün daha da artarken vatandaşlar koronavirüs dönemindeki son gelişmeleri daha yakından takip edebilmek amacıyla Sağlık Bakanı Koca’nın yaptığı paylaşımları atlamıyor. Bakan Koca son yaptığı paylaşımda, toplu olarak yapılan asker uğurlamalarına dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

‘Hangi Arkadaş İster?’

Twitter hesabından yeni bir paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemde koronavirüs tedbirlerine uyulmadan yapılan asker uğurlamalarına dikkat çekti. Sosyal mesafe, maske gibi başta gelen önemli kurallara uyulmadan yoğun bir kalabalıkla yapılan asker uğurlamalarına son günlerde çok fazla rastlandığına değinen Bakan Koca, uğurlamaları bu şekilde yapanların kendilerine iyilik, arkadaşlarına arkadaşlık yapmadığını söyleyerek, ‘Arkadaşının vatani görevini pozitif tanı konmuş olarak başlamasını, hangi arkadaş ister?’ dedi.

Ülkemizdeki Son Durum

Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan verilere göre ülkemizdeki son durum şu şekilde:Sağlık Bakanlığı 29 Haziran 2020 koronavirüs tablosuna göre, Toplam vaka sayısı 198.613, toplam vefat sayısı ise 5.115. Dün yapılan 51.014 yeni test sonucunda son 24 saat içinde 1.374 koronavirüs vakası tespit edilirken günlük vefat sayısı 18 olarak açıklandı. Toplam iyileşen hasta sayısı ise 171.809 olarak aktarıldı. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@