Sağlık Bakanlığı’ndan çok önemli grip açıklaması

Sağlık Bakanlığı, acil servislerde meydana gelen yoğunluklardan dolayı harekete geçti ve önemli bir açıklamada bulundu. Bakanlık, özellikle grip olanların acil servise değil aile hekimine gidilmesi gerektiğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı’ndan çok önemli grip açıklaması

Sağlık Bakanlığı, acil servislerde meydana gelen yoğunluklardan dolayı harekete geçti ve önemli bir açıklamada bulundu. Bakanlık, özellikle grip olanların acil servise değil aile hekimine gidilmesi gerektiğini belirtti. Havaların soğumasıyla birlikte iyice salgın haline gelen grip, hemen hemen herkesin kapısını çalıyor. Grip salgınının olmasından dolayı da hastanelerin acil servislerinde yoğun bir kalabalık yaşanıyor. Hastanelerde yaşanılan bu kalabalıkların artmasından dolayı Sağlık Bakanlığı hemen harekete geçti ve yazılı bir açıklama yaparak grip olan vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu.

Yüzde 10’luk Artış Var

Mevsimsel bir hastalık olan gribin halk arasında yaygınlaşmaya başlamasından dolayı hastanelerde büyük bir kalabalık olmaya başladı ve acil servislerde neredeyse adım atılacak yer kalmadı. Bu durumun önlenmesi içinse Sağlık Bakanlığı tarafından bir yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Kasım ve Aralık ayında acil servislere yapılan başvuruların yüzde 10 oranında arttığı belirtildi. Gribin diğer ülkelerde de olduğu gibi Ekim ayında başladığını ve Mart ayı itibari ile düşüşe geçtiği belirtildi.

Aile Hekimine Gidin

Hastanelerin acil servislerinde ise adeta adım atılacak yer kalmamasından dolayı ve vatandaşların bu konudaki şikayetleri sonrası yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, grip olanların acil servisler yerine ailene hekimine gitmesi gerektiğini belirtti. Hastalığın başladığının fark edilmesiyle birlikte ilk 48 saatin çok önemli olduğu belirtilen yazılı açıklamada, bu süre zarfında bol bol dinlenip, bol sıvı tüketilmesi gerektiği de belirtildi.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@