Sağlıklı diye tükettiğimiz süt kanserin en büyük sebebi

Hemen hemen her yaşta bireyin sağlıklı diye tükettiği sütün her damlasından kanser akıyor. Özellikle çocukların büyümesinde faydalı olarak görülen sütün içerisinde bulunan kazein maddesinin kanserojen olduğu belirtildi.

Sağlıklı diye tükettiğimiz süt kanserin en büyük sebebi

Hemen hemen her yaşta bireyin sağlıklı diye tükettiği sütün her damlasından kanser akıyor. Özellikle çocukların büyümesinde faydalı olarak görülen sütün içerisinde bulunan kazein maddesinin kanserojen olduğu belirtildi. Amerikalı Biyokimyacı T. Colin Camplbell’in açıklamalarında, tüketilen ve sağlığa faydalı olarak gösterilen sütün en zararlı gıdalardan biri olduğunu ve kanserin en büyük sebeplerinden olduğunu söyledi.

Sütteki Büyük Tehlike

Campbell, Cornell Üniversitesi, Çin Tıp Akademisi  ve Oxford Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırma ile süt hakkında bilinen tüm doğruları değiştirdi. En faydalı gıda olarak görülen sütün aslında en zararlı gıda olduğunu ve sağlığımızı tehdit ettiğini belirten Campbell, araştırmanın sonrasında sütün içinde bulunan kazein’in ciddi bir kanserojen madde olduğunu kanıtladı. Bu araştırma süt ticaretiyle uğraşanlar tarafından büyük tepki çekerken araştırmanın arkasında duran Campbell, kazein’in bugüne kadar kanserle ilişkisi en kuvvetli olan maddelerden biri olduğunu ve vücutta çok yavaş parçalandığını parçalanırken de vücuda zarar verdiğini belirtti.

Sütteki Kalsiyum Kemiklerimize İyi Gelmiyor

Araştırmadan elde edilen bir diğer şaşırtıcı sonuçta, sütte bulunan kalsiyumun kemiklerimize iyi gelmediği sonucu oldu. Araştırmaya göre, sütün içinde bulunan kalsiyum kemiklerimize iyi gelmiyor aksine kemik erimesine sebep oluyor. Kazein, bir inek sütünün yaklaşık yüzde doksanını oluşturmaktadır ve bu protein de vücudumuzda çok fazla asit üretimine sebep olmaktadır. Bu durumda zamanla kemik erimesi rahatsızlığını ortaya çıkarmaktadır. Diğer yandan kaşıntı ve sivilce oluşumuna da sebep olan sütün mide rahatsızlıklarında da başrolde olduğu belirtiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@