Sonuçlar Açıklandı: İşte Dünyanın İlk Koronavirüs Aşısı

Rusya Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü’nün geliştirmiş olduğu, dünyanın ilk koronavirüs aşısında klinik olarak testlerden başarıyla geçtiği söylendi.

SAĞLIK 12.07.2020, 12:16 Kadir Kurtay
Sonuçlar Açıklandı: İşte Dünyanın İlk Koronavirüs Aşısı

İlk Devlet Tıp Üniversitesi Dönüşümsel Tıp ve Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü Vadim Tarasov, Üniversite, dünyanın ilk koronavirüs aşısı için gönüllü olan kişiler üzerinde yapılan testleri başarıyla tamamladı.

Sonuçlar Açıklandı: İşte Dünyanın İlk Koronavirüs Aşısı

Aşının güvenilirliğinde büyük başarı

banner32
Tıbbi Parazitoloji, Tropik ve Vektörle Bulaşan Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Aleksandr Lukaşev, yapılan testlerin bu aşamasında aşının insanlar üzerinde güvenli olup olmadığını öğrenmeyi hedeflediklerini, bu netice de başarıyla ulaşıldığını söyledi.

Aşının güvenli olduğuna dair teyit edildi

İki gruba ayrılan gönüllülerin ilk kısmına tek doz, diğer kısmına ise iki doz olarak aşı yapıldığını söyleyen Lukaşev’e göre, aşılanmanın ilk birkaç gününde, gönüllüler üzerinde ateş yükselmesi dışında hiçbir olumsuz yönden etkiye rastlanmadı.

Gamaley Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü’nün geliştirdiği aşının klinik testlerine 18 Haziran'tarihinde başlandı

Sıvı haldeki aşının klinik testleri, Moskova'da Burdenko askeri hastanesinde yapılırken toz haldeki aşı Seçenov Üniversitesi'nde test yapıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@