Türkiye’de koronavirüsten ölen 9 kişinin ortak yanları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün gece saatlerinde yaptığı açıklamada, Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ölü sayısının 9’a çıktığı belirtilirken Hayatını kaybeden bu 9 vatandaşın ortak yanları olduğu belirtildi.

Türkiye’de koronavirüsten ölen 9 kişinin ortak yanları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün gece saatlerinde yaptığı açıklamada, Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ölü sayısının 9’a çıktığı belirtilirken Hayatını kaybeden bu 9 vatandaşın ortak yanları olduğu belirtildi. Bakan Koca’dan yapılan açıklamaya göre, koronavirüsten hayatını kaybedenlerin ortak özelliklerinin yaşlı ve direnci düşük kişiler olması olduğu belirtildi.

Sağlık Bakanı’ndan Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye’de koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin sayısının 9 olduğunu duyurmuştu. Bakan Koca, hayatını kaybeden vatandaşların ortak özeliklerinin yaşlı ve direnci zayıf kimseler olduğunu belirtirken vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde çağrıda bulundu.

Ölen 9 Kişi Yaşlı ve Direnci Düşük Kişiler

Bakan Koca, koronavirüs vaka sayısını da açıkladı. Son 24 saat içinde toplamda 3 bin 656 kişiye test yapıldığını belirten Koca, bu testlerden 311’inin pozitif çıktığını ve vaka sayısının 670’e ulaştığını söyledi. Bunların arasından yaşlı ve direnci zayıf olan 5 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Sağlık Bakanı Koca, şimdiye kadar toplamfda 9 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin tamamının yaşlılardan oluştuğunu belirten Koca, yaşlılarımızı koruyalım, bir an bile mücadelemizde esneklik göstermeyelim çağrısında bulundu. 

Yaşlılar Riskli Grupta

Koronavirüs salgınının merkezi olan Çin’de yapılan araştırmada, hastaların yüzde 80’inin gribi hafif atlattığı belirtilirken yaşlılar ve kronik hastalığı olan kişilerde riskin daha fazla olduğu belirtilmişti. Yapılan araştırmalara göre, genel olarak hastalığa yakalananlar arasında ölüm oranı düşük kalırken, 80 yaş ve üzerindeki hastalarda ölüm oranının daha yüksek olduğu belirlendi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@