Udi hindi bitkisinin faydaları nelerdir? Udi hindi bitkisi nasıl kullanılır?

Udi hindi bitkisi şifaları saymakla bitmeyen bir bitkidir. Bu bitki ile tedavi yapıldığında organizma sanki yeniden yenilenmektedir.

Udi hindi bitkisinin faydaları nelerdir? Udi hindi bitkisi nasıl kullanılır?

Udi hindi bitkisi şifaları saymakla bitmeyen bir bitkidir. Bu bitki ile tedavi yapıldığında organizma sanki yeniden yenilenmektedir. Diğer adı ile kutsi bahri olarak da bilinmekte olan udi hindi bitkisi şifaları oldukça fazla olan bir bitkidir. Peki, udi hindi bitkisi hangi hastalıklara şifa olur? Udi hindi bitkisi nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar…

Udi Hindi Bitkisi Nedir?

2020 yılında birçok kehanetin gerçekleşeceği iddia edilen 12 hayvanlı Türk takviminde şimdilerde tüm dünyayı saran koronavirüs salgınının ‘Zatülcenb’ hastalığı olarak isimlendirildiği iddia ediliyor. Takvimde yer alan hastalığın şifası olarak ise udi hindi bitkisi öneriliyor.  Bir diğer adı kutsi bahri olarak bilinen udi hindi bitkisi doğal tedavi yöntemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Fazlasıyla güçlü etkilere sahip olan udi hindi bitkisi Doğu Asya bölgesinde çokça yetişmekte olan bir ağaçtan elde edilmekte olan bu bitki Çin’de daha fazla görülmektedir. Türkiye’de ise kısmen yetişmekte olan udi hindi bitkisi ülkemizde genellikle süs ağacı olarak kullanılmaktadır. Fakat udi indi bitkisinin faydaları hakkında araştırma yaparak bilgi sahibi olan kişiler bu şifalı bitkiden zaman zaman yararlanmaktadır. 

Udi Hindi Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Udi hindi bitkisi cilt ve saç sağlığının yanı sıra vücut sağlığı bakımından da çok büyük faydalara sahiptir. Udi indi bitkisi toz haline getirilerek balla karıştırılıp tüketildiğinde çok güçlü bir antibiyotik özelliği kazanır. Kazandığı güçlü antibiyotik özelliği ile enfeksiyonlarla mücadele etmede çok önemli bir fayda sağlar. İçinde bulunan antioksidan özelliği sayesinde farklı şekillerde düzenli bir şekilde kullanılması halinde vücuttaki mikropların atılmasına yardımcı olur. Udi hindi bitkisi yorgunluk ve bitkinlik içinde birebirdir. Özellikle içerisine bal ve limon eklenerek tüketilmesi halinde vücut direncini arttırır ve kronik yorgunlukları ortadan kaldırır. Bademcik iltihabı ve bazı enfeksiyonlar sonucunda ortaya çıkan iltihaplara karşı çok etkili olan bu bitki sakinleştirici özelliğine de sahiptir. Udi indi bitkisi mide ağrısı ve strese karşı da oldukça faydalıdır. Birçok derde derman olan udi indi bitkisi cilt ve saç sağlığına da oldukça faydalıdır. Özellikle egzama gibi farklı cilt sorunlarına karşı da büyük ölçüde fayda sağladığı biliniyor. Sürekli ağız problemleri yaşayanlar bu bitkiyi gün içerisinde çiğneyerek kullandığında ağız kokusu problemini önemli bir ölçüde çözebilir. Udi hindi bitkisinin tozu bal şerbeti ile karıştırılarak ılık su ile tüketildiğinde baş ağrılarına karşı oldukça etkili bir şifa kaynağı olur. 
 

Yorumlar (1)
Erhan Turhan 1 hafta önce
Toz olmadan parça halinde nasıl kullanılır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@