Cumartesi , Ağustos 4 2018

'Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' Yarışmasının Son Başvuru Tarihi 9 Şubat!


Edirne Yeşilay Şubesi ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ortaklaşa proje ile Edirne ilinde eğitim ve öğretim gören öğrencilerin yarışmaya katılımını sağlamak için çalışmalar sürüyor. Yarışma neticesinde başarılı olan eserlere ödül verilecek ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasına son başvuru tarihi ise 9 Şubat. 
    

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim ve öğretim gören öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli yetişmesi ve zararlı maddelere bağımlı olmadan bir yaşam sürmeleri için her yıl işbirliğine giderek ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışması düzenliyor. Bu hedefleri gerçekleştirmek için 2018 yılında da sürdürülen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasına müracaatlar sürüyor. 
    

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç, “Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasını 2018 yılında da sürdürüyoruz. Yarışmaya katılan öğrencilerimize, gerekli ilgiyi esirgemeyen öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ederim. Bu anlamlı yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimiz için duyurularımızı ve yapılması gerekenleri okul idarecilerimize ilettik. Yarışma ile ilgili afiş ve broşürler, okullarda faaliyet gösteren Yeşilay Tanıtım Stantlarında var. ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışması hakkındaki tüm bilgilere Yeşilay’ın sitesinden de ulaşılabilir.” şeklinde konuştu.     
 

About

Check Also

Okuldaki Tuvalet Krizi Savcılığa Taşınıyor

Trabzon’da yaptırdığı okulu Milli Eğitim Bakanlığına devreden işadamı Halit Özdağ, okulu ziyareti esnasında 50 kabin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir