Perşembe , Ağustos 9 2018

Sahip Olduğu 250 Kilogram Ağırlığından Tedaviyle Kurtulacak


Hatay’ın İskenderun ilçesinde ikamet eden ve 250 kilo ağırlığa sahip olan Cuma Yıldız,  kilolarından kurtulması için sağlık görevlileri tarafından hastaneye kaldırıldı. Eski sağlığına yeniden kavuşması için uzmanlar tedavi çalışmalarına başladı.

Buluttepe Mahallesi 392. Sokak’ta bulunan evinden Hatay İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerince ambulansla alınan 250 kilo ağırlığa sahip 47 yaşındaki Cuma Yıldız, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. 47 yaşındaki Yıldız konuyla ilgili muhabirlere yaptığı açıklamada yaşadığı zorlukları ifade etti. Sahip olduğu aşırı kiloları nedeniyle yürümekte bile güçlük çektiğini ve evden dışarı çıkamadığını dile getirdi.

ASKERE GİDERKEN 70 KİLOYDU

1990 yılında askere giden Yıldız o günlerde 70 kilo olduğunu askerlik hizmetini bitip geri döndüğünde ise 90 kiloya yükseldiğini belirtti. Cuma Yıldız yaptığı açıklamada “O yıldan bu yana sürekli kilo alıyorum. Kapımın önüne çıkmak, gezmek, dolaşmak istiyorum. Bazıları benimle alay ediyor. Doktorlarımız bana yardımcı olsunlar, beni zayıflatıp yürütsünler başka bir şey istemiyorum. Yere uzandığım zaman bir daha kalkamıyorum, lavaboya bile gidemiyorum.” sözleriyle içinde bulunduğu durumu özetledi. Uygun bir tedaviyle bir an önce fazla kiloları ve etrafındaki insanların onu rahatsız eden bakışlarından kurtulmanın hayalini kurduğunu sözlerine ekledi. Cuma Yıldız’ın Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi sürüyor. Gereken tetkik ve tedavinin tamamlanmasının ardından ameliyatın gerçekleştirileceği öğrenildi.

About admin

Check Also

Dikkat! Kurban Bayramı Öncesi Talep Patlaması Yaşandı, Biletler Şimdiden Tükendi

Kurban bayramı Tatilinin 9 gün olarak belirlenmesinin ardından özellikle tatil bölgelerine yönelik otobüs biletlerinde patlama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir