Cuma , Haziran 22 2018

Şaka Yaparken Meslektaşını Öldüren Polis İçin Karar Çıktı!


Antalya’nın Kepez ilçesinde göreve yeni başlayan 28 yaşındaki polis memuru Ümran Yetişken, dün akşam meslektaşının silahından çıkan şaka kurşunu ile hayatını kaybetmişti. Yetişken’i kazara vuran polis Said Ş. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şüpheli polis memuru Said Ş., emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından “Bilinçli Taksirle Ölüme Neden Olma” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Said Ş.’nin Antalya 4. Sulh Ceza Mahkemesinde ifadesi alındı. İfadesinde olay günü işten çıkıp eve gittiğini ve silahını temizlemek için namluyu söküp, tozunu aldığını dile getiren Said Ş., bu sırada telefon çaldığını ve silahı sehpanın üzerine bıraktığını söyledi. İfadesinin devamında polis memuru, “Arayan Y.B. isimli arkadaşımdı ve yemek için eve davet etti. Yemekten sonra Ümran hasta olduğu için onun dairesini gittim, kapıyı çaldım açmadı. Daha sonra duştan çıktığını ve müsait olmadığını söyledi, ‘ben sana gelirim kanka’ dedi. Ben de daireme çıktım.” dedi. Yetişkin’in kendisinden 5 – 10 dakika sonra eve geldiğini yanında kendisine ait olan ütü ve paspası da getirdiğini daha sonra da salona geçtiğini söyledi. 

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST BIRAKILDI
Said Ş. ifadesinin devamında salonda polis memuru Yetişkin ile şaka yollu konuşmalar yaptıktan sonra silahını kılıfına koymak isterken ateş aldığını ve evde bulunan arkadaşı Y.B. ile bir anlık şok yaşadıklarını daha sonra Ümran Yetişkin’e baktıklarında yaralandığını gördüklerini anlattı. Ambulansı kendisinin  çağırdığını da ekleyen Said Ş., yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu söyledi. Mahkeme şüpheli polis memurunun verdiği ifadenin ardından “tanık beyanı, şüphelinin beyanı, atılı suçun cezasının altı sınırda olması ve delillerin toplanmış olması” gerekçesiyle adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir