Pazartesi , Temmuz 16 2018

Şanlıurfa’da Faciadan Dönüldü! Teröristler Okul Yoluna Bomba Döşedi


Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’nde bölücü terör örgütü PKK’lılar, bir okulun yakınlarına el yapımı patlayıcı döşedi. Patlayıcıyı ise bir temizlik işçisinin şans eseri görmesi üzerine  büyük bir faciadan dönüldü. İşte detaylar…

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’ bir okulun yakınlarına teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının temizlik işçisi tarafından fark edilmesi sayesinde büyük bir faciadan dönüldü.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi’nde ki Eyyübiye Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi’nin hemen yanı başına bölücü terör örgütü PKK’lılar tarafından el yapımı patlayıcı döşendi. Kablolu telsizi ise şans eseri orada çalışan bir temizlik işçisi fark etti. Ardından da patlayıcının olduğunu hemen polise bildirdi ve o esnada orada bulunan çocukları hemen uzaklaştırdı.

ÇOCUKLAR HEDEF ALINDI

Okulun hemen yanı başına döşenen el yapımı patlayıcının fark edilmesinin ardından polis ekipleri hemen bölgeye intikal etti ve çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Daha sonra ise bölgeye bomba imha uzmanları geldi ve ardından da el yapımı patlayıcı fünye ile patlatılarak imha edildi.

Bombanın kontrollü bir şekilde patlatılmasının ardından ise polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu ve el yapımı patlayıcının tank mayını ile güçlendirildiği ortaya çıktı. Daha sonra ise olay yerindeki incelemelerin tamamlanmasının ardından patlayıcının parçaları emniyete götürüldü. El yapımı patlayıcıyı ise okulun yanına yerleştirip çocukları hedef alan teröristlerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir