Pazartesi , Haziran 25 2018

Savcıdan 'Menfez Paşa'sına Müthiş Ayar!


Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde bulunan ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davanın duruşması bugün de devam etti.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın üçüncü duruşmasında dava dosyasına giren yeni deliller ile raporlar hakkında beyanda bulunuldu. Menfez Paşası olarak bilinen Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekibinden Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında FETÖ’nün “üs imamı” olarak anılan “Paşa” lakaplı eski Başçavuş Zekeriya Kuzu bugünkü duruşmada sözlerine “15 Temmuz Demokrasi şehitlerini saygıyla anıyorum.” diyerek girdi.

SAVCIYA GÖNDERME YAPTI: “PEŞİN SATAN ESNAF GİBİ”
Kuzu, sözlerinin devamında iddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısına “Sayın savcı peşin satan esnaf gibi oturuyor. Yazacağını yazmış, biz kendimizi temize çıkartmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullanınca duruşma salonu bir anda karıştı. Davanın savcısı Ali Cenk Düzgün, Kuzu’nun bu ifadelerine tepki göstererek, Kuzu’nun hem şahsına hem de iddianameye sataştığını dile getirdi. 

SAVCIDAN MÜTHİŞ AYAR
Davanın savcısı Kuzu’ya , “Öğüt veren hikaye anlatmaya kalkarsın, bir bakmışsın ki anlattığın hikaye efsaneye dönüşmüş. Sonra bu efsaneye kendin inanırsın” şeklindeki şair Baki’nin dizelerini kullanarak yanıt vermesinin yanı sıra, “Bu ülkenin şerefli güvenlik güçleri seni görevinin başında değil, bir menfezde korkakça saklanırken yakaladılar.” diyerek ayar verdi. Davanın üçüncü duruşması hala diğer sanıkların dinlenmesi ile sürüyor. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir