Cuma , Haziran 22 2018

Şehit Necmettin Öğretmenin Hikayesi Yürek Yaktı! Bu Yaz Nişanlanacaktı!


Öğretmen Necmettin Yılmaz, görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden 16 Temmuz günü memleketi Gümüşhane’ye gitmek için yola çıkmış, ancak Tunceli-Pülümür karayolunda yol kesen PKK’lı teröristler tarafından aracı ateşe verilerek kaçırılmıştı. 

Necmettin öğretmenin kurtarılması için defalarca operasyon düzenlendi. Ancak, acı haber dün geldi. Tunceli’de Pülümür Çayı’nda bulunan erkek cesedinin Necmettin Öğretmene ait olduğu öğrenildi. 23 yaşındaki öğretmenin babası, oğlunun tanınmaz haldeki cesedini daha ilk gördüğü anda tanıdığını söyledi ve ekledi, “oğlum şehit olacağını defalarca söylemişti.” 

İNŞAAT İŞÇİSİ BABA 4 ÇOCUK BÜYÜTTÜ
Şehit öğretmenin babası Hamit Yılmaz, inşaat işçisi olarak çalışıp 4 çocuk büyüttü. Günlerdir gelecek iyi bir haberi bekleyen baba, oğlunun acı haberi ile yıkıldı. Acılı baba, Torul ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Demirkapı köyü Merkez Mahallesindeki taziyeleri kabul ediyor, bu sırada 112 acil servis ekibi de hazır bekletiliyor. 

“GÖRÜR GÖRMEZ OĞLUMU TANIDIM”
Necmettin öğretmenin acılı babası, Pülümür Çayı’nda bulunan erkek cesedini daha görür görmez oğlu olduğunu anladığını belirterek, “Otopsi sürecinde çocuğumu görür görmez tanıdım. Dişinde de beyazlık vardı. Onu da gördük. Ben kendimden emindim. Savcı bey DNA sonuçlarını beklememiz istedi. Bizde döndük geldik. Bizler ümitliydik, belirli girişimlerde bulunduk. 27 gündür İstanbul, Ankara, Tunceli hatta Erzincan’dan girişimlerde bulunduk” dedi. 

BU YAZ NİŞANI OLACAKTI
Baba Yılmaz, oğlunun Adıyaman’da sevdiği ve görüştüğü bir kız arkadaşı olduğunu belirterek, onun da nasip olmadığını söyledi ve gözyaşlarına boğuldu. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir