Cuma , Haziran 22 2018

Şehit Necmettin Öğretmenin Kanı Yerde Kalmadı! O Hainleri SİHA'lar Vurdu!


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın intikamının alındığını duyurdu. 

Bakan Soylu açıklamasında, kahraman güvenlik güçlerinin Tunceli Pülümür’de şehit edilen Necmettin Yılmaz’ın kanını yerde bırakmadığını belirterek, 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Daha sonra bir açıklama da Tunceli Valiliği’nden geldi. Valilik, şehit Necmettin öğretmenin kaçırılarak katledildiği bölgede tespit edilen PKK’lı teröristlerin silahlı İHA’lar tarafından vurularak öldürüldüğünü duyurdu.

ŞEHİT ÖĞRETMENİN ADI GÖREV YAPTIĞI OKULA VERİLECEK
PKK’lı teröristler tarafından 16 Temmuz tarihinde görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane’ye gittiği sırada Tunceli’de kaçırılan ve şehit edilen Necmettin öğretmenin ismi görev yaptığı okulda ve memleketi Gümüşhane’deki bir okulda yaşayacak. 

SİLAHLI İHA’LAR VURDU
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Tunceli’nin Pülümür ilçesinde şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın kanının yerde kalmadığını, kahraman güvenlik güçlerinin şehit öğretmenin intikamını aldığını belirtti. Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada da bölgede İHA’lar tarafından bir terörist grubun tespit edildiğini, teröristlerin SİHA’lar tarafından vurularak öldürüldüğünü açıkladı. Valilik açıklamasının devamında, Tunceli’de terörle mücadelenin büyük bir azim ve kararlılıkla devam ettiğini de belirtti. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir