Pazartesi , Haziran 25 2018

Selahattin Demirtaş'tan Necmettin Öğretmen Açıklaması: “Bu Cinayeti Kınıyorum, Lanetliyorum”


Cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK tarafından katledilen öğretmen Necmettin Yılmaz için bir mektup yazdı. 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Tunceli’de PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen Necmettin Yılmaz için kaleme aldığı mektubunda, Necmettin öğretmenin katledilmesinin kabul edilemez bir şey olduğunu ve tereddütsüz bu cinayeti kınadığını yazdı. Demirtaş ayrıca mektubunda bu vahşetin ahlaki ya da meşru bir gerekçesinin de olamayacağını söyledi. 

“TEREDDÜTSÜZ LANETLİYOR, KINIYORUM”
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 4 Kasım 2016 tarihinde Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Cezaevinde bulunan Demirtaş, PKK’nın katlettiği Necmettin Öğretmen için bir mektup yazdı. Genç öğretmenin katledilmesini tereddütsüz bir şekilde kınadığını belirten Demirtaş, bu vahşetin meşru ve ahlaki bir gerekçesi olamayacağını dile getirerek “Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır diliyorum. Bu tür cinayetlere sessiz kalınmasını kabul etmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. 

KAÇIRILARAK KATLEDİLDİ
Şanlıurfa Siverek’in Çiftçibaşı köyünde sınıf öğretmeni olarak görev yapan 23 yaşındaki Necmettin Yılmaz, tatil için memleketine gittiği sırada 16 Haziran Cuma günü, Erzincan-Tunceli yolunda PKK’lı teröristler tarafından yolu kesilmişti. Necmettin öğretmenin aracını ateşe veren PKK’lı teröristler kaçırdıkları öğretmeni şehit etmişti. Uzun süre aranan Necmettin öğretmenin cesedi 12 Temmuz’da köylüler tarafından Pülümür Çayı’nda bulunmuştu. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir