22 Şubat 2018
  • İstanbul9°C
  • Ankara1°C

JANDARMA KOMUTANI ORGENARAL GÜLER'DEN ÇUKURCA DEĞERLENDİRMESİ

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler Çukurca'da devam eden operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Jandarma  Komutanı Orgenaral Güler'den Çukurca Değerlendirmesi

08 Eylül 2016 Perşembe 11:56

Çukurca operasyonları hakkında son durumu Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler "Çukurca'da çok önemli sonuçlar aldık, ölüm kalım savaşı veriliyor"  sözleri ile anlattı.

Jandarma Genel Komutanı Org. Yaşar Güler, "Teröristler Kaletepe'den tamamen sökülüp atıldı." dedi.

Güler, teröristlerin Çukurca'da yuvalandıkları 12 noktaya tek tek girileceğini söyledi.

İçişleri Bakanlığınca Vilayetler Evi'nde düzenlenen "Valiler Toplantısı"na katılan Orgeneral Güler, toplantı öncesi gazetecilere konuştu.

ÖLÜM KALIM SAVAŞI VERİLİYOR

Hakkari'nin Çukurca kırsalında icra edilen "Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin Operasyonu"nda çok ciddi sonuçlar alındığını belirten Orgeneral Güler, ölüm kalım savaşı verildiğini söyledi.

Orgeneral Güler, operasyon kapsamında bölücü terör örgütü mensuplarınca Türkiye sınırları içinde tesis edilen sözde Ertüş Kampı'na (Kale Tepe) ilişkin, "Kale Tepe çok ciddi bir yer. Oraya epey yerleşmişlerdi, oradan tamamen sökülüp atıldılar" dedi.

TERÖRİSTLERDEN TAMAMEN TEMİZLENECEK

Kars, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari ve Ağrı'daki 12 kritik noktanın belli bir takvim içinde teröristlerden tamamen temizleneceğini anlatan Orgeneral Güler, "Yani bu kadar örgüt yana yana gelip Türkiye'ye bu kadar saldırmışken, 'Biz kayıp vermeyelim, oturalım mı' diyelim? Daha mı iyi?" şeklinde konuştu.

Geçen yıl aralık ayında PKK'lı teröristlerin yuvalandığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki İkiyaka Dağları'na bölücü örgüt mensuplarının tekrar yerleşme çabası içinde olduğu iddialarını da değerlendiren Orgeneral Güler, "Onlar için vardır tabii. Adamlar istemez mi tekrar oraları ele geçirmek?" ifadelerini kullandı.

KORUCULARA UZMAN JANDARMA STATÜSÜ

Geçici köy korucularının uzman jandarma statüsüyle terörle mücadelede daha aktif kullanılacağına ilişkin haberlerin beklentilerden kaynaklandığına dikkati çeken Orgeneral Güler, böyle bir çalışmanın olmadığını, söz konusu talebin değerlendirildiğini vurguladı.