21 Nisan 2018
  • İstanbul15°C
  • Ankara12°C

KARİYER ZİRVESİNE GİDEN YOL ESTETİKTEN GEÇİYOR

Son zamanların gözde durumlarından olan estetik kişileri kariyer zirvesi yolunda destekliyor. Özellikle yönetici kademesindeki bireylerin estetiğe sıcak baktığını belirten uzman açıklamaları haberimizde...

Kariyer Zirvesine Giden Yol Estetikten Geçiyor

26 Eylül 2016 Pazartesi 11:46

Kariyer sahibi olan kadınların ve erkeklerin iş hayatlarında devamlı bakımlı olmak için baskı gördükleri ve bunun giderek arttığı belirtildi.

Prof. Dr. Mesut Özcan, “Kariyer sahibi olmak isteyen ve iş hayatına yeni atılan kişiler bu baskıyı göz ardı edemiyor. Bu nedenle iş hayatındaki kadınlar da erkekler de kişisel bakımları ve dış görünümleri için bütçe ayırmak zorunda kalıyor.

Kariyer basamaklarındaki kadınlarda ve erkeklerde yönetici pozisyonunda bulunan kişiler estetiğe ilk sıcak bakanlar arasında yer alıyor. TV çalışanları, satış ve pazarlama uzmanları, insan kaynakları uzmanları, modeller, müşteri temsilcileri estetiğe sıcak bakan diğer meslek grupları arasında yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Özcan, özellikle son dönemde estetik ve plastik cerrahi uzmanlarına kariyer estetiği için başvuran hasta sayısının giderek arttığını belirtti.