23 Nisan 2018
  • İstanbul15°C
  • Ankara14°C

EN SON HABERLER - HAKKARİ ŞEMDİNLİ'DE HAİN SALDIRI, 9 ASKER ŞEHİT OLDU

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde askeri kontrol noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlenen saldırıda 9 asker şehit olduğu, 8 vatandaş hayatını kaybetti.

En Son Haberler - Hakkari Şemdinli'de Hain Saldırı, 9 Asker Şehit Oldu

09 Ekim 2016 Pazar 13:56

NTV canlı yayınında konuşan Hakkari Valisi Toprak saldırıda 9 askerin şehit olduğunu ve 8 vatandaşın hayatını kaybettiğini belirtti. Vali Toprak saldırıda 11'i asker 27 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Vali Toprak yol kontrolü yapan jandarma birliklerine taciz ateşi yapıldıktan sonra bir aracın hızla kontrol noktasına gelerek infilak ettiğini belirtti.

9 ASKER ŞEHİT OLDU 11 ASKER YARALANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Durak karakolunun olduğu bölgeye bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 9 asker şehit oldu, 11 asker yaralandı.

9 şehitten 6'sinin jandarma, 3'nün ise piyade olduğu belirtildi. Şehit sayısının artabileceğinden endişe ediliyor. 

Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta karayolu üzerinde bulunan Durak Jandarma Karakolu önünde araç ve kimlik kontrolü yapılırken, teröristler bomba yüklü araçla saldırdı.

YARALILAR TEDAVİ ALTINA ALINDI

Yaralı askerler ve vatandaşlar bölgeye sevk edilen ambulanslar tarafından Şemdinli ve Yüksekova devlet hastanelerine sevk edildi.  

Araç ve kimlik kontrolleri yapılırken gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası 5 metre derinliğinde 10 metre genişliğinde bir çukur oluştu. Yol trafiğe kapatıldı.

Saldırı sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. 

RTÜK GEÇİCİ YAYIN YASAĞI KOYDU

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca, Hakkari'deki Durak karakoluna yönelik terörist saldırıyla ilgili, Başbakanlığın yazısı ile geçici yayın yasağı getirildi. 


Yasağın, patlama anı, patlama sonrası olay yeri, yaralılar ve hayatını kaybedenlere ait görüntü ve görselleri kapsadığı belirtildi.