23 Nisan 2018
  • İstanbul15°C
  • Ankara14°C

MANİSA’DA 500 MEHMETÇİK GIDA ZEHİRLENMESİNDEN DOLAYI HASTANEDE

Son dakika bilgisine göre şuan toplam 500 Mehmetçiğimiz gıda zehirlenmesinden dolayı hastaneye kaldırıldı. Bu olayın ardından Vali Mustafa Hakan Güvencer, sayının artma ihtimali olduğunu fakat mevcut mehmetçikler içinde hayati tehlikesi bulunan yok dedi

Manisa’da 500 mehmetçik gıda zehirlenmesinden dolayı hastanede

17 Haziran 2017 Cumartesi 23:48

 

Manisa arif seyhun kışlası’nda akşam yemeği yiyen 500 askerimiz kusma ve mide bulantısı şikayetleri ile askeriyede revire başvurdu. Yaklaşık 300 asker hastaneye sevk edildi diğer askerler ise revirde müşahade altına alınarak tedavilerine devam edildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre ise, sayının artabileceği ama hayati tehlikesi bulunan askerimizin olmadığı yönünde idi. Zehirlenmenin nedeni tam olarak belirlenmediği için henüz sebebi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Sorumlu 19 kişi gözaltına alındı.

Askeri kışlaya yemek sağlayan şirketin yöneticileri ve 19 çalışanın gözaltına alındığı bildirildi.

Milli Savunma Bakanı Manisa’da

Manisa’ya acil olarak gelen Fikri Işık, Hastanede askerleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini söyledi ve genel bilgiler aldı.

Sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise Batı kışlasında askerlerimizin bulantı ve kusma şikayetlerinin artması üzerine bu durum açığa çıkmıştır, Manisa il halk sağlığı müdürlüğünce ve kamu hastaneleri sekreterliği olaya gerekli müdahaleleri yapmıştır. Ayrıca 12 kişilik uzman bir ekip , Hızlı tanı ve olay yerinde inceleme yaparak sonuçları ivedilikle derhal değerlendireceklerdir. Diye açıklama yapıldıç.

VALİLİK;

Valilik tarafından yazılı açıklama yapıldı.Dün 20.00 sularında 1. Piyade eğitim tugay komutanlığı revirine müracat eden askerlerin 20.45 civarında kamu hastanelerine sağlık bakanlığı hekimleri ile kurulan revir ve triyaj merkezine sevklerine başlandığı belirtildi.

Merkez efendi devlet hastanesinde 118 asker, manisa devlet hastanesinde 130 askerimiz, manisa celal bayar üniversitesinde 103 asker, batı kışlada ise 220 askerimizin müşahade altında tutulduğu bilgisinin verildiği basın açıklamasında basına şu bilgiler verildi:

"Çocukların genel durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlike taşımadıkları belirtilmiştir. Tugay Komutanlığında ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliğince 2 UMKE çadırı, bir sahra çadırı ek müşahede merkezi olarak kurulmuştur. Şu anda Tugay revirine müracaatlar durmuştur. Tugay revirinden de hastanelere sevkler azalmıştır. Bu arada hastanelerde ilk tedavileri yapılan askerlerin hastanelerden taburcu işlemleri yapılmaya başlamıştır. Her geçen saat taburcu işlemlerinin artacağı değerlendirilmektedir. Durum kontrol altına alınmıştır."