22 Şubat 2018
  • İstanbul10°C
  • Ankara9°C

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİNİ UNUTMADILAR

Tunceli de şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ın öğrencileri büyük bir vefa örneği sergiledi. Şanlıurfa'lı öğrenciler öğretmenlerinin hem ailesini hemde mezarını ziyaret etti. Birde hediyeleri vardı aileye.

Şehit Öğretmenlerini Unutmadılar

11 Ağustos 2017 Cuma 21:13


Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın annesi gelen öğrencilere kendi evladına sarılır gibi sarılıp öptü. Hem ağladı, hende ağlattı. Şanlıurafadan yola çıkan öğrenciler öğretmenlerinin memleketi gümüşhaneye gitti. Gelen öğrencileri tek tek öperek karşılayan Şehit Öğretminin babası Hamit Yılmaz, Necmettin'in bıraktığı bayrağı onlara teslim ediyoruz.

ŞEHİT ÖĞRETMENİN ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK VEFA

Öğretmenlerinin meleketi Gümüşhaneye gelen Şanlıurfalı öğrenciler duygu dolu dakikalar yaşadı. Bir kız öğrenci; "Ödevlerimde bana çok yardım etti. Necmettin Hoca köyümüze gelen en iyi öğretmenleriminden biriydi." dedi. Şanlıurfa Siverek Çiftçibaşı İlkokulunda öğrencilerinin karnelerini dağıtıp memleketi Gümüşhaneye gitmek için yola çıktıştı 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz. Teröristler genç öğretmeni Tunceli Pülümür'de arabasını durdurup şehit etti. Ailesine kavuşamadı. Hem teröre Tunceliden yükselen isyan hemde babasının tavrı şehit öğretmeni ülke gündeminde tuttu uzun süre. Herkes unutsa da öğrencileri çok sevdikleri öğretmenlerini unutmadı. Şanlıurfa dan Gümüşhane'ye ziyarete gittiler. Çok özledikleri Necmettin Yılmaz'ın anne ve babasına sarıldılar. Başsağlığı dilediler. Bu köye yapılan en anlamlı ziyaretlerden biriydi bu. Tabi ki Türk bayrağının dalgalandığı mezarını da ziyaret ettiler öğretmenlerinin. Birde hediyeleri vardı şehit ailesine. Necmettin öğretmenin okula astığı Türk bayrağını babasına verdiler.