Cuma , Ağustos 3 2018

Sıcak Su İçmenin Şaşırtan Yan Etkileri


Aşırı sıcak su içmenin sağlığa zararlı olduğunu bugüne kadar belki de duymadınız.  Tabii ki sıcak su içmenin birçok faydası var Ancak her şeyde olduğu gibi onda da aşırıya kaçmak bazı yan etkilerinin ortaya çıkmasına neden oluyor.

İnsan vücudunun yüzde yetmişi sudan oluşur ve su insan için adeta hayat iksiridir. Bütün organları besler bedenin olmasını sağlar ve bu nedenle de günde 6-8 bardak su içmek önerilir. Tabii ki suyun da fazlasının zarar olduğunu bilmekte yarar var. Aşırı sıcak su içmenin yan etkileri nelerdir, gelin birlikte bakalım…

SICAK SU DAHA KİRLİ OLABİLİR

Eğer musluktan Doğrudan gelen sıcak suyu tüketiyorsanız bunun oldukça tehlikeli olduğunu bilmenizde yarar var. Özellikle eski ve paslı olan borular nedeniyle kurşun zehirlenmesi riski gündeme gelebilir. Ayrıca kirlilik yaratan maddeler sıcak suda daha fazla çözünür.  Bu nedenle doğrudan musluktan sıcak su almamak gerekir.

YAKABİLİR

Bazen sıcak su tüketmek ağız ve dudakların dokusu nedeniyle de zararlı olabilir. Çünkü aşırı sıcak su bu hassas yapıları hasar verebilir. Eğer sıcak su içmek gibi bir alışkanlığınız varsa önce ufak bir yudum alın ve aşırı sıcak olmamasına dikkat edin.

İÇ DOKULARA ZARAR VEREBİLİR

Sadece Ağız ve Dudaklar değil aynı zamanda Yemek borusu ve sindirim yolda sıcak su nedeniyle hasar görebilir. Suyun sıcaklığı vücut sıcaklığının daha fazla olduğu için iç organlarda sıcak sudan etkilenebilir.

SUSUZ KALINCA İÇİN

Sıcak suyu sürekli olarak içiyorsanız ve susamış değilken tüketiyorsanız konsantrasyon sorunu yaşayabilirsiniz. Sadece susadığını da sıcak su içerseniz bu tehlikeli olabilir.

About admin

Check Also

Solan Çiçeklerinizi Her Evde Bulunan 3 Malzeme ile Canlandırabilirsiniz

Özellikle kadınlar için evde çiçek bakımı oldukça önemli. Yaz aylarında gelmesi ile çiçeklerin solmaması daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir