Salı , Haziran 19 2018

Silopi’de Askeri Araca Saldırı Düzenlendi! 2 Asker Yaralandı


Şırnak’ın Silopi İlçesi’ne bağlı bulunan Çalışkan Beldesi’nde askeri araç geçiş yaparken pusu kuran terör örgütü PKK’lılar uzun namlulu silahlar ile ve roketatar ile saldırıda bulundu. Saldırıda ise 2 asker yaralandı. İşte detaylar…

Şırnak’ta hain saldırı! Şırnak’ın Silopi İlçesi’ne bağlı bulunan Çalışkan Beldesi’nde hareket halinde olan askeri zırhlı araca, terör örgütü PKK’lılar tarafından pusu kuruldu ve askeri araç geçerken uzun namlulu silahlar ile roketatarlı saldırıda bulunuldu. Saldırıda ise 2 asker yaralandı.

KARAKOLA GİDİYORLARDI

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bulunan Çalışkan Beldesi’nde ki Erenköy Jandarma Karakolu’na gitmekte olan askeri zırhlı araca bölücü terör örgütü PKK’lılar tarafından pusu kuruldu ve zırhlı araca roketatarlı ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunuldu. Hain terör saldırısında ise 2 asker yaralandı.

Saldırı haberinin karakola bildirilmesi üzerine ise bölgeye gelen helikopter hemen yaralı askerleri aldı ve Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır tümen Komutanlığı’na getirdi. Burada hazır bekleyen ambulanslar ise yaralı askerleri hemen Şırnak Devlet Hastanesi’ne götürdü ve tedavi altına alındılar. Saldırı sonrasında ise dağlık alana kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başladı.

 

About

Check Also

Bekir İrtegün’den Olay Yaratan FETÖ İtirafı: Emre Belözoğlu’nun Evinde Toplandık

FETÖ soruşturması kapsamında eski futbolcular hakkında hazırlanan iddianamede futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ toplantılarına Gaziantepspor da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir