Cuma , Haziran 22 2018

Sınava HERO Yazılı Tişörtle Gidince Gözaltına Alındı!


Adana’da, bugün Dikey Geçiş Sınavı’na giren Şahin B., ’Hero’ yazan tişörtüyle gelince, sınav çıkışında polis tarafından gözaltına alındı. 

Bugün Türkiye genelinde Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişleri için DGS sınavı yapıldı. Adana Çukurova İlçesi’ndeki bir okulda sınava giren Şahin B., ise sınav çıkışında ihbar üzerine polis tarafından gözaltına alındı. 

HERO TİŞÖRTÜ İLE GELDİ
Gözaltı gerekçesi ise Şahin B.’nin üzerindeki Hero tişörtü oldu. Polis ekipleri 100. Yıl Polis Merkezi’ne götürdükleri Şahin B. hakkında terör örgütü propagandası yapmaktan işlem başlattı. Şüpheli daha sonra Adana Adli Tıp Birimi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Basın mensuplarının sorusu üzerine açıklama yapan Şahin B. tişörtlerin yasak olduğunu bilmeden giydiğini söyledi. Polis merkezinde işlemlerinin tamamlanmasının ardından Şahin B. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir