Pazartesi , Haziran 25 2018

Sınırda Gerilim Dolu Saatler! TSK YPG Hedeflerine Bomba Yağdırdı


Alınan son dakika bilgisinde TSK’nın sınır hattında yer alan 7 noktaya bomba yağdırdığı ve YPG hedeflerini vurduğu öğrenildi. 

Suriye’de yer alan Şeyda ve Surki bölgelerinden bir son dakika gelişmesi alındı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki YPG terör örgütüne ait 7 noktayı bombardımana tuttuğu öğrenildi.

AFRİN AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Öte yandan sınırda gece saatlerinde yaşanan gelişme öncesinde MGK toplantısının ardından yapılan açıklamalarda, herkesin kafasında soru işareti olan Afrin operasyonunun ne zaman gerçekleştirileceğine yönelik sorulara Hükümetten ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ yanıtı verilmişti. Sıfır noktasına sevkiyatı süren takviye birlik ve zırhlı araçların Afrin’in tam karşısına konuşlandırıldığı ve Toma ile Hawk füzelerinin yönünün Afrin’e çevrildiği öğrenilmişti.

OHAL UZATILDI

Sınırda yaşanan hareketlilik öncesinde yine MGK toplantısı ile Bakanlar Kurulu toplantısının hemen ardından Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan yapılan açıklamada, MGK üyelerince önerilen OHAL’i uzatma teklifinin değerlendirildiği ve karara bağlandığı belirtilmişti. Bozdağ, OHAL’in 3 ay daha uzatılmasına ve ülkenin huzur ve refahı için bu kararın verildiğine değinmişti. OHAL’i uzatma kararının TBMM’ye sunulduğu ve karara onay gelir gelmez Resmi Gazetede yayımlanacağını da aktarmıştı. 

14 OCAK’TA TAKVİYE YAPILMIŞTI

Aynı zamanda gerilimin yüksek olduğu Afrin’de bölgesine 14 Ocak 2018 tarihinde YPG mevzileri obüs toplarıyla vurulmuş bunun ardından da bölgeye çok sayıda zırhlı araç takviyesi gerçekleştirilmişti. 
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir