Cumartesi , Ağustos 4 2018

Sınırda Sıcak Saatler! 500 Türk Askeri Sınırda Konuşlandırıldı


TSK, İdlib’e gerçekleştirilecek olan intikal kapsamında Hatay’a tanklar gönderdi. Köylüler ise sınırda bu tankları alkışlarla karşıladı. Sınırda 500 Türk askerinin konuşlandırıldığı öğrenildi.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afyonkarahisar’da yaptığı İdlib açıklamalarının ardından gözler sınır bölgesine çevrilmiş ve neler olacağı merak edilmeye başlanmıştı. ÖSO’nun sınıra İdlib’e girmesinin ardından merak edilen şey Türk askerinin İdlib’e girip girmeyeceği oldu. gelen bilgilere göre, TSK tarafından Hatay’a gönderilen askeri araçlar ve komando birlikleri Reyhanlı’da konuşlandı.

ASKERİ HAREKETLİLİK SÜRÜYOR

İntikal yapılacak olan Hatay Reyhanlı ilçesinde bir süredir devam etmekte olan askeri hareketliliğin bugün daha da arttığı görüldü. TSK, Türkiye’nin birçok ilinden Reyhanlı sınırına askeri araç, komando birlikleri, zırhlı personel taşıyıcıları, iş makineleri ve askeri ambulanslar gönderdi. Yapılan sevkiyatların sınır karakollarına yerleştiği öğrenildi.

İSTİKLAL MARŞI VE ÇANAKKALE TÜRKÜSÜ YANKILANDI

Reyhanlı-İdlib arasında yer alan Cilvegözü sınır kapısında bulunan hoparlörden de İstiklal marşı ve Çanakkale türkülerinin yankılandığı bunların yanı sıra kahramanlık şiirleri seslendirildiği de görüldü. Gece saatlerinde Hatay Reyhanlı ilçesi Kuşaklı köyünden geçiş yapan askeri araçlar ve tanklarda köylülerin alkışları arasında geçişini yaptı. Köylüler Mehmetçiği alkışlar ve coşkulu sevgi gösterileriyle uğurladı. Geçiş esnasında araçlarda yer alan görevli askerlerinde köylüleri el sallayarak selamladığı görüldü. Öte yandan yaşanan askeri hareketliliği yakından takip etmek isteyen basın mensuplarının da ilçeye geldiği ve burada yaşanan gelişmeleri takip ettiği öğrenildi.

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir