Pazartesi , Haziran 25 2018

Sınırımızda Tansiyon Yükselten Şov! PKK’lı Teröristler ABD’nin Zırhlı Araçları İle Geçiş Yaptı


PKK’lı teröristler Suriye Türkiye sınırında yer alan Afrin kentinde ABD’den sağlanan zırhlı araçlar silahlarla şov yaptığı görüldü. Sınırımızda ABD’nin ağır silahları ve zırhlı araçları ile şov yapan PKKPYD’li teröristlerin bu tansiyon yükselten şovun videosunu çekerek yayınladığı öğrenildi.

Bu tarihe kadar Suriye’ye DEAŞ’la mücadeleye destek bahanesi ile yaklaşık 3 bin tır ağır silah ve zırhlı araç sevkiyatı yaptığı biliniyordu. ABD’nin Türkiye’nin Afrin operasyonu sonrasında PKKPYD’li teröristlere silah ve zırhlı araç desteğini arttırdığı görüldü. PKKPYD’li teröristlerin ABD’den gelen ağır silah ve zırhlı araçlarla Türkiye sınırında yer alan Afrin bölgesinde şov yaptığı görüntüler tansiyonu oldukça yükseltti.

PKK’YA YÜZLERCE AĞIR SİLAH VE ZIRHLI ARAÇ

ABD, bu tarihe kadar Suriye’de DEAŞ’a mücadelede destek bahanesi ile yaklaşık 3 bin tır silah ve zırhlı araç sevkiyatı ayptı. Türkiye’den yapılan Afrin operasyonu açıklamasının ardından ABD’nin yaptığı sevkiyatları arttırdığı ve PKK’lı teröristlerin eline ulaştırdığı görüldü. ABD’nin PKKPYD’ye ulaştırdığı zırhlı araç ve üzerindeki ağır silahların sınırda tur attırılırken görüntülendiği ve PKK2lı teröristler tarafından videoya alınarak yayınlandığı öğrenildi. 

AFRİN OPERASYONU SİNYALİ SONRASINDA GERÇEKLEŞTİ

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Afrin operasyonu açıklamasının ardından ortaya çıkan bu görüntüler tansiyon yükseltirken ABD’nin PKK’ya sağladığı ağır silah ve zırhlı araç desteği bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir