Pazartesi , Haziran 25 2018

Şırnak'ta Kuyuya Düşen 3 Kişinin Cesetleri Kuyudan Çıkarıldı


Şırnak’ın merkez Balveren Beldesi’nde kapatılan kömür ocağında kalan malzemelerini almak için giden 2’si kardeş 3 işçi su kuyusuna düştü. Kuyuya düşen işçilerin cesedine ulaşıldığı öğrenildi. 

Şırnak’ın merkez Balveren beldesinde, geçtiğimiz Ekim ayında 8 kişinin hayatını kaybettiği facianın ardından kapatılan kömür ocağında kalan malzemelerini almak için giden 2’si kardeş 3 işçi henüz bilinmeyen bir nedenle su dolu kuyuya düştü. Ekiplerin yaptığı arama çalışmasında 3 kişinin cansız bedeni su kuyusunda bulundu. 

KALAN EŞYALARINI ALMAYA GİTMİŞLERDİ
Bugün saat 12.00 sularında Şırnak’ın merkez Balveren beldesi Araköy mevkiinde yaşanan olayda, geçtiğimiz Ekim ayında yaşanan göçük nedeniyle kapatılan Kömür ocağına malzeme almaya giden 3 kişi su dolu kuyuya düştü. 8 kişinin hayatını kaybettiği madende çalışan Abdurrahman ve Ömer Tunç adlı kardeşler ve İdris İnal adlı işçi burada kalan malzemelerini almak için 8 işçinin hayatını kaybettiği ocağa gitti.

KUYUYA NASIL DÜŞTÜLER BİLİNMİYOR
Fakat 2 kardeş, henüz bilinmeyen bir nedenle su dolu kuyunun içerisinde düştü. Bu sırada İdris İnal durumu fark ederek, kardeşleri kurtarmak için halatla kuyunun içerisine indi. Fakat jeneratörün durması sonucu o da kuyuda kaldı. 

3 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ ÇIKARILDI
İhbar üzerine olay yerine AFAD ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Batman ve Van’dan dalgıç ekipler de istenerek kuyuda kalanların kurtarılması için çalışma başlatıldı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 12 kişiden oluşan ekip ile yaptığı çalışma sonucunda önce İdris İnal’ın daha sonra da Tunç kardeşlerin cesedini kuyudan çıkardı. 

BELEDİYE BAŞKANI VE VALİ DE GELDİ
Cesetlerin çıkarılması sırasında ölenlerin yakınları sinir krizi geçirirken, çalışmaları takip etmek için Şırnak Valisi Mehmet Aktaş ve Belediye Başkanı Turhan Bedirhanoğlu da bölgeye geldi. 

sirnak-2.jpg
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir