15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalnız bırakan bakan kim?

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner’den 15 Temmuz hain darbe gecesi ile ilgili gündem yaratan bir açıklama geldi.

SİYASET 17.06.2020, 13:17 Sema Topbaş
15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalnız bırakan bakan kim?

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner’den 15 Temmuz hain darbe gecesi ile ilgili gündem yaratan bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Metiner, dönemin Başbakan Yardımcısı Mehmet Metiner’in 15 Temmuz gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yanız bıraktığını öne sürdü.

Mehmet Metiner’den Şok İddia

Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü’nün gerçekleştirmek istediği fakat başarılı olamadığı hain darbe girişimi hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner’den şok eden bir iddia geldi. Darbe girişimi sırasında yanında bir bakanla İstanbul’a geldiğini ve ismini açıklamadığı o bakanın darbe gecesinde kayıplara karıştığını iddia etti. İlk olarak ismini açıklamadığı bakanın şimdilerde devlet bankalarından birine yönetim kurulu üyesi olarak atandığını söyleyen Metiner, bu kıssadan nasıl bir hisse çıktığını bilmediğini söyleyerek tek bildiği şeyin siyasetin işine akıl sır ermediği olduğunu ifade etti.

banner32
Mehmet Metiner ve Veysi Kaynak

Açık Açık İsim Verdi

Sosyal medyanın gündemine oturan bu paylaşımın ardından herkes kast edilen ismin kim olduğunu merak etmeye başladı. Kısa bir süre sonra bir paylaşım daha yapan Metiner, 15 Temmuz gecesi ortadan kaybolduğunu söylediği ismin dönemin Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak olduğunu söyledi. 15 Temmuz gecesinin hassasiyetinden dolayı içine sinmeyen bir olayı eleştirmek istediğini söyleyen Mehmet Metiner, ’15 Temmuz’da Reis’i yalnız bırakanların, canının derdine düşenlerin gönlümde zerre kadar değeri yoktur’ ifadelerine yer verdi. 

Veysi Kaynak


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@