Adalet Bakanı Gül tarikat liderinin elini öptüğü görüntülere ilişkin açıklama yaptı

Sosyal medyaya düşen bir videoda tarikat liderinin elini öptüğü görülen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, olaya ilişkin açıklamalarda bulundu ve videonun 2015 yılına ait olduğunu söyledi.

SİYASET 20.12.2019, 11:39 24.12.2019, 12:32 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Adalet Bakanı Gül tarikat liderinin elini öptüğü görüntülere ilişkin açıklama yaptı

Sosyal medyaya düşen bir videoda tarikat liderinin elini öptüğü görülen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, olaya ilişkin açıklamalarda bulundu ve videonun 2015 yılına ait olduğunu söyledi. Sosyal medyaya düşen ve hızla yayılan bir videoda Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün bir tarikat liderinin elini öptüğü görülüyor. Videonun ise Suriye merkezli olan Haznevi Tarikata’nın Kutlu Doğum programından olduğu ortaya çıktı. Videoya ilişkin ise CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu ve Bakan Gül’e bu tarikat ile ne derecede bir ilişkisi olduğunu ve bu tarikata bir desteklerinin olup olmadığını sordu. Ayrıca bu görüntüleri kınadığını da sözlerine ekledi.

Video 2015 Yılına Ait

Bu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından ve CHP’li vekilin Meclis’te ki sorularının ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamalarda bulundu. O dönem milletvekili bile olmadığını söyleyen Gül, olayın Peygamber Efendimiz adına düzenlenen kutlu doğum programına katıldığını ve orada gerçekleştiğini söyledi. Toplumun her kesimiyle hiçbir dini inanç ayrımı gözetmeksin bir münasebetlerinin olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, her seçmenin bu konuda çalışmalarına katıldığını ifade etti. Videonun yeni olmadığını ve 2015 yılına ait olduğunu, 7 Haziran’dan önce olduğunu söyleyen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, o programa katıldığında milletvekili bile olmadığını altını çizerek ifade etti.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@