Akşener’den Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a zehir zemberek sözler!

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a sert sözlerle yüklendi.

SİYASET 28.07.2020, 11:07 28.07.2020, 11:13 Sema Topbaş
Akşener’den Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a zehir zemberek sözler!

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a sert sözlerle yüklendi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’ü hedef aldığı iddia edilmiş ve bu olay siyasetin gündemine oturmuştu. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a bir tepki de İYİ Parti lideri Akşener’den geldi.

Akşener’den Erbaş’a Sert Sözler

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki haftalık grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ayasofya’nın ibadete açıldığı tarihte Atatürk’ü hedef aldığı iddia edilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a sert sözlerle yüklendi. Atatürk’e olan bu düşmanlığa anlam veremediğini söyleyen Akşener, ‘İktidara sesleniyorum’ diyerek Diyanet İşleri Başkanlığının kıymetli bir makam olduğunu ancak ecdada saygısızlık edilirken 16 Türk adasında Yunan bayraklarının dalgalanmaya devam ettiğini vurguladı. 

banner32
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş

‘Atatürk’e Düşman Olup düşman Olup da Türk’e Dost Olan Çıkmamıştır’

Açıklamalarına devam eden Akşener, ‘Tarihte Atatürk’e düşman olup da Türk’e dost olan çıkmamıştır.’ İfadelerini kullandı. Atatürk’ün büyük Türk Milleti’nin mavi gözlü devi olduğunu söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı, Ayasofya’da makamı ve sıfatının gereğini yaparak gönülleri kazanmak yerine lanetlerden bahsedenlerin ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarına lanet okuyanların Misak-ı Milliyi çizenlerle gurur duyması gerektiğini söyledi. 

Meral Akşener

İşsizlik Konusuna Değindi

Milletin kan ağlamaya devam ettiğini dile getiren Meral Akşener, iktidarın ise ülkenin gerçek meselelerinin konuşulmasını istemediğini ifade etti. Memleketin dört bir yanında işsizlik olduğunu söyleyerek işsizlik konusuna değinen Akşener, iktidarın ise bu seslerin yükselmemesi için nifak tohumları ekerek gerçek gündemi perdelemek istediğini söyledi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@