Ali Babacan partisinin kuruluş tarihini erteledi

Ak Partide siyaset hayatına başlayan ve geçtiğimiz aylarda istifasını veren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan yeni parti kurma hazırlıklarına devam ediyor. Ali Babacan'ın partisini bugünlerde açıklaması beklenirken ocak sonu ya da şubat başına ertelendiği öğrenildi.

Ali Babacan partisinin kuruluş tarihini erteledi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerde kurduğu yeni partiye açıklamış ve partiye Gelecek Partisi ismini vermişti. Ahmet Davutoğlu'nun ardından parti kurulması beklenen diğer bir isim olan Ali Babacan'ın açıklama yapması büyük bir heyecanla bekleniyordu. Ancak Ali Babacan cephesinden yeni bir erteleme haberi daha geldi.

Ocak sonu ya da Şubat başına ertelendi

banner32
Ali Babacan 2019 yılının Eylül ayında bir röportaj vermiş ve 2020'ye kalmadan partiyi kuracaklarını söylemişti. Ancak buna rağmen Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada partinin açılışı Ocak ayının ikinci haftasında yapılacaktı. Ahmet Davutoğlu'nun partisinde açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği Ali Babacan cephesinden gelen yeni habere göre Babacan’ın partisi ocak sonunda ya da şubat başında açıklanacak.

2019 sonunda kurulacak demişti

Eski Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Eylül ayında Habertürk'te verdiği bir röportajında partinin tüzel kişiliğinin 2019 sonunda oluşturulmaya başlanacağını söylemişti. Ali Babacan bugüne kadar kimseden tek kuruş para almadıklarını belirterek tüzel kişilik olmadığı için maddi destek alamadıklarını söylemişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@