Bahçeli’nin yardımcısından hükümete sokağa çıkma yasağı eleştirisi!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, dün gece saatlerinde getirilen sokağa çıkma yasağı sonrasında ortaya çıkan görüntülerin ardından hükümeti eleştirdi.

SİYASET 11.04.2020, 14:06 Sema Topbaş
Bahçeli’nin yardımcısından hükümete sokağa çıkma yasağı eleştirisi!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, dün gece saatlerinde getirilen sokağa çıkma yasağı sonrasında ortaya çıkan görüntülerin ardından hükümeti eleştirdi. 31 ilde 48 saat boyunca uygulanacak olan yasakla ilgili eleştiri yapan Vahapoğlu, kriz yönetiminin özel bilgi ve birikim gerektirdiğini, ben yaptım oldu ile olmayacağını ifade etti.

Sokağa Çıkma Yasağına Eleştiri

İçişleri Bakanlığı tarafından 31 ilde 48 saat boyunca uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı sonrasında halk büyük bir panik yaşadı ve sokaklara dökülerek ekmek kuyruğuna girdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, fırınlar, kolluk kuvvetleri, eczaneler ve hastanelerin yasaktan muaf tutulduğunu duyurdu. Söz konusu sokağa çıkma yasağı ile ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu’ndan geldi.

banner32

‘Ben Yaptım Oldu İle Olmaz’

Sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Vahapoğlu, kriz yönetiminin özel bilgi ve birikim gerektirdiğini söyleyerek, ‘Ben yaptım oldu ile olmaz’ sözleriyle hükümeti eleştirdi.

MHP’den Bir Tepki Daha Geldi

Hükümetin sokağa çıkma yasağı kararına MHP cephesinden bir tepki de Ankara Milletvekili Erkan Haberal’dan geldi. TBMM İdari Amiri Erkan Haberal, günlerdir gece gündüz demeden canını ortaya koyan sağlık çalışanlarının emeklerine yazık olduğunu söyleyerek yasağı eleştirdi. Sosyal medya hesabında ikinci bir paylaşım daha yapan Haberal, ‘Var olsun devlet, yaşasın millet, bitsin bu cehalet’ ifadelerine yer verdi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@