CHP'li Sinan Aygün rant kavgası sonrası partisinden istifa etti

CHP'nin eski milletvekili Sinan Aygün ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında yaşanan rüşvet tartışmasının ardından Sinan Aygün CHP'den istifa etti.

SİYASET 30.12.2019, 11:05 30.12.2019, 11:19 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
CHP'li Sinan Aygün rant kavgası sonrası partisinden istifa etti

Sinan Aygün, Ankara'da rant kavgası ile gündeme geldikten sonra partisinden istifa etme kararı aldı. İstifa dilekçesi gördüğü için CHP'den istifa ettiğini belirten Sinan Aygün, gereğinin yapılmasını istedi.

Sinan Aygün hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştı

Sinan Aygün, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kendisinden TOGO Kuleleri için 25 milyon lira rüşvet istediğini iddia etmişti. Bunun üzerine CHP tarafından Sinan Aygün'ün hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştı.

Mansur Yavaş rant ile savaşıyor

Geçtiğimiz günlerde Sinan Aygün canlı yayında iddialarını yeniden gündeme getirse de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş’a sahip çıkmıştı. Partiyi karıştıran iddialar hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın Ankara’da rant ile savaştığını söylemişti ve ona destek verdiğini açıklamıştı.

Olayın geçmişi

CHP eski milletvekili ve işadamı Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP'li 3 Belediye Meclis üyesinin kendisine ait Eskişehir yakınında bulunan ve Togo kuleleri olarak adlandırılan inşaatının 16 Aralık'ta evlenmesinin ardından yaptığı suç duyurusunda olay yaratacak iddiaları gündeme getirmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kendisinden 25 milyon lira rüşvet istediğini iddia eden Sinan Aygün'ün iddiaları üzerine bakanlık tarafından da mülkiye müfettişi görevlendirilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@