CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Davutoğlu'nu öve öve bitiremedi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Aralık ayı içerisinde parti kurmaya hazırlanırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Avrasya Sanayi ve İş Adamları Derneği Genel Kuruluna katıldı. Toplantıda iki isim birbirine övgü dolu sözler söylerken aynı zamanda karşılıklı olarak alkışladı.

SİYASET 30.11.2019, 16:06 Kübra Kozbay
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Davutoğlu'nu öve öve bitiremedi

Avrasya Sanayi ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Olağan Genel Kurulu Toplantısı İstanbul'da yapıldı. Siyaset dünyasından birçok isim toplantıya katılırken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da toplantıya katılanlar arasındaydı.

Davutoğlu'na övgü dolu sözler söyledi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu toplantıda yaptığı konuşma sırasında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan övgü dolu sözlerle bahsetti. Ahmet Davutoğlu da zaman zaman Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını alkışladı. Ayrıca Davutoğlu konuşma yaparken hükümeti eleştirdiği sözleri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan alkış aldı.

Her mesleğin kuralı var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşması sırasında Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık yaptığı dönemde siyasi etik kanunu meclise getireceğini söylediğini ve bu sözlerin kendisinin hayatımda duyduğu en iyi cümlelerden biri olduğunu dile getirdi. Her mesleğin bir kuralı olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, siyasetin de bir kuralı olması gerektiğini ifade etti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun ülkeye temiz siyaset gerekiyor sözleri üzerine salonda alkış tufanı koptu.

Davutoğlu hükümeti eleştirince alkışladı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu bu defa konuşma yapmak için kürsüye çıktığında Kemal Kılıçdaroğlu da yerini aldı. Davutoğlu'nun hükümete yönelik eleştiri dolu sözleri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bol bol alkışlandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@