Cumhur ittifakına yeni bir partinin daha katılacağı iddia edildi

Başkanlık seçimleri öncesinde AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur ittifakı ile ilgili çok önemli bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre Cumhur ittifakına yeni bir parti daha katılacak.

SİYASET 06.12.2019, 16:42 Melek Eren
Cumhur ittifakına yeni bir partinin daha katılacağı iddia edildi

Türkiye'nin siyasetinde son dönemlerde yeni parti iddiaları gündeme gelirken erken seçim de konuşulmaya başlanmıştı. Bu iddialar devam ederken AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur ittifakına yeni bir partinin daha katılacağı öne sürüldü.

AK Parti'den bir yetkili söyledi

Yeniçağ'dan Fatih Ergin tarafından yapılan haberde AK Partili bir yetkili seçim çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. AK Partili yetkili, hem partinin hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, çalışmalar ışığında Cumhur ittifakına yeni bir partinin daha dahil olmasının gündeme geldiğini söyledi. Şu an için bu durumun sadece bir düşünceden ibaret olduğunu söyleyen AK Parti'de yetkili, ittifaka dahil olabilecek olan herhangi bir partinin oy noktasında ne kadar katkısı olur onu da araştıracaklarını dile getirdi. Şu anda herhangi bir parti ile ittifak görüşmesi yapmadıklarını söyleyen yetkili, sadece bir fikir olarak masada durduğunu ifade etti.

MHP'nin tavrı ne olacak

Aynı AK Partili yetkili ittifaka dahil olabilecek üçüncü parti için MHP'nin tavrının ne olacağı ile ilgili açıklamalar yaparken, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhur İttifakı’nın önemini çok iyi bildiğini ittifakın yıpranmaması için de gereken özeni gösterdiğini ve bu nedenle de herhangi bir sorun çıkaracağını düşünmediğini dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@