Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li isimle görüştüğü iddialarına başkanlığını ortaya koyarak yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İzmir İl Başkanlığı ziyareti sırasında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. CHP'li bir ismin Beştepe’ye çıktığı iddiaları hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir görüşmenin kesinlikle olmadığını söyledi.

SİYASET 22.11.2019, 16:30 22.11.2019, 16:38 Melek Eren
Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li isimle görüştüğü iddialarına başkanlığını ortaya koyarak yanıt verdi

İzmir’de AK Parti il başkanlığını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın ortaya attığı CHP'li bir ismin Beştepe’de Erdoğan'ı ziyaret ettiği iddialarına yanıt verdi. İzmir’de kendisini görmeye gelen partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir görüşmenin kesinlikle olmadığını söyledi.

Haberi yapan gazeteci kayıp

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, son günlerde kendisinin külliyede bir CHP ile görüştü yönünde iddiaların gündeme geldiğini belirterek bu konuda gerekli cevabı verdiklerini söyledi. Haberi  yapan gazetecinin de şu anda ortada olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek hayatının yalan olduğunu söyledi. Bu konuda Cumhurbaşkanlığını ortaya koyduğunu belirten Erdoğan, CHP liderine çağrıda bulunarak ispat etmezse genel başkanlığı bırakıp bırakmayacağını sordu.

Bunların hayatı yalan

Bugüne kadar birçok olayda başkanlığını ortaya koyduğunu belirten Erdoğan, ancak  karşı telefon yapamayacağını defalarca söylediğini hep de öyle olduğunu dile getirdi. Haberi yapan köşe yazarının da Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aynı olduğunu belirten Erdoğan, ikisinin de hayatının yalan olduğunu ifade etti. 

CHP'li Engin Özkoç’a sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında geçtiğimiz günlerde AK Parti başkan vekiline şu kadının susturun ifadelerini kullanan engin Özkoç’a da tepki göstererek, bir kadına böyle ifadeler kullanana kendisinin edepsiz ve ahlaksız demek de haklı olduğunu söyledi. Makamların ve yerlerin gelip geçici olduğunu söyleyen cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların milletin emaneti olduğunu ve kendilerinin de bu emanetlerin bekçisi olduklarını ifade etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@