Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Veysel İpekçi hakkında sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da AK Parti il teşkilatı toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın gündeminde de son dönemlerin tepki çeken isimlerinden Veysel İpekçi vardı.

SİYASET 07.12.2019, 17:12 07.12.2019, 20:59 Melek Eren
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Veysel İpekçi hakkında sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da AK Parti il teşkilatı toplantısında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan açıklamasında büyük bir davanın sevdalısı insanları olarak bir arada bulunduklarını belirterek, AK Parti'nin büyük davanın günümüzdeki en önemli temsilcilerinden olduğunu söyledi. Görevler ya da makamlar ne olursa olsun herkesin öncelikle bu davanın bir neferi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün söylediklerini 30 yıl sonra da söylemek durumunda olduklarını ifade etti.

Kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında AK Parti'nin davasında sadece kendi ajandasına bakanların kariyerine odaklanan kişilerin yeri olmadığını belirtti. Kendi nefsine göre hareket edenlerin dava adamı olamayacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kibir abidesi olan kişilerin vatandaşa tepeden bakanların bu davada geri bulunmadığını ifade etti.

Gönül kıranların kalemini kırarız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında milleti karşısına alanların kendilerini karşısına alacağını belirterek insan gönlünü kıranların kendilerinin de Ak Parti'deki kalemini kuracaklarını ifade etti. Yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyenlerin sadece varlık sebeplerini inkar etmekle kalmadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı zamanda kendi Hüsranlarını da hazırladıklarını söyledi. AK Parti'nin de kendi gündemini bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendi gündemlerini sahip çıkacaklarını AK Parti'nin gündemi takip etmediğini gündem belirlediğini ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@