Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim olup olmayacağını açıkladı

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, erke seçimle ilgili de konuştu. Erdoğan, erken seçim tarihini 2023 olarak yineledi.

SİYASET 16.12.2019, 01:36 Sema Topbaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim olup olmayacağını açıkladı

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, erke seçimle ilgili de konuştu. Erdoğan, erken seçim tarihini 2023 olarak yineledi. Muhalefetin erken seçim çağrısı ile ilgili yorumlarını dile getiren Erdoğan, erken seçim yapılmayacağını ve seçimin 2023 Haziran ayında yapılacağını bu tarihten sapmanın söz konusu olmadığını söyledi.

‘Bizim Seçimimiz 2023 Haziran’dır’

banner32
A Haber ekranlarında önemli açıklamalara yer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim yapılacak mı sorularını da net olarak ortadan kaldırdı. Muhalefet partilerinden gelen erken seçim çağrıları üzerine konuşan Erdoğan, ‘Bizim seçimimiz 2023 Haziran’dır’ diyerek erken seçim olmayacağını net bir şekilde ifade etti. Bu tarihten sapma olmayacağını vurgulayan Erdoğan, bütün hazırlıkları 2023 Haziran’ına yaptıklarını ve bütün kongreleri bu plana göre yürüttüklerini söyledi.

Muhalefet Partileri Erken Seçim İstemişti

Son dönemlerde yönettiği belediyelere terörle olan bağlantılarıyla ilgili kayyum atanan HDP’den erken seçim çağrısı gelmiş ve HDP diğer muhalefet partilerinden de çağrıya destek vermelerini istemişti. Yapılan erken seçim çağrısı sonrasında İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 2020 yılında erken seçim yapma çağrısında bulunmuştu. Bunun ardından da Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da erken seçim çağrısına uydu ve HDP’nin erken seçim talep etmesinde haklı olduğunu CHP’nin erken seçim çağrısında bulunmadığını fakat böyle bir karar önlerine çıkarsa da evet diyeceklerini söylemişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@