Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının Ardından Önemli Açıklamalar Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası kameralarının karşısına geçti. Bilim kurulu tavsiyeleri doğrultusunda kabine toplantısında alınan kararlar merakla beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusa sesleniş konuşmasında detayları açıkladı.

SİYASET 30.03.2020, 20:52 30.03.2020, 21:33 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının Ardından Önemli Açıklamalar Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşmasında gerçekleştirdi.

Sağlık Personelinin İhtiyaçlarını Kendimiz Karşılıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada maskeden tanı kitinden maskeye, ilaçlara kadar hemen her ihtiyacı Türkiye’nin kendi bünyesinde karşıladığını dile getirdi.

Yeni Hastaneler Hizmete Açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında alınan tedbirler kapsamında yeni hastanelerinde hızlı bir şekilde hizmete açıldığını dile getirdi. Bugün açılan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hızlı bir şekilde şehir hastanesine dönüştürüldüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şu anda Türkiye'nin sağlık altyapısı olarak birçok ülkeden önde olduğunu ifade etti.

Türkiye Salgının Yayılmasını Önlemeye En Yakın Ülke

banner32
Ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupa ülkelerine ve Amerika'ya göre Türkiye'nin salgının yayılmasını önlemeye en yakın ülke olduğunu söyledi. Vatandaşlardan bu konuda destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan işi olmayan herkesin evde kalması gerektiğini dile getirdi. Şehirler arası ulaşımın kısıtlandığını ve ilerleyen günlerde şehir içi ulaşımda da böyle bir yöntem üzerine bileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşların salgınla mücadelede kendilerini izole etmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlattı. İşi olmayan ve zorunlu bulunmayan vatandaşların gönüllü karantina ile kendilerine evde tutmasının çok önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan buna dikkat edilmesi durumunda normal hayatımıza dönmenin de o kadar hızlı olacağını ifade etti.

Rakamları Şeffaf Bir Şekilde Paylaşıyoruz

Türkiye'de günlük yapılan test sayısının şu anda 10 binin üzerine çıktığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vaka sayısını, vefat sayısını ve taburcu sayısını şeffaf olarak vatandaşlarla paylaştıklarını dile getirdi.

Öğrencilerin Yurtta Kalmadığı Ayların Ödemeleri İade Edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında öğrencilere de güzel haber verdi. Öğrencilerin yurtta kalmadıkları zamana ait ücretlerin geri iade edileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda Nisan Mayıs ve Haziran ayı ücretlerinin de alınmayacağını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kredi ödemesi yapan öğrencilerin ödemelerinin de hiçbir katkı alınmadan erteleneceğini ifade etti.

Biz Bize Yeteriz Yardım Kampanyası Başladı

Devletin muhtaç durumda olan vatandaşlara gereken desteği yaptığını ve sivil toplum kuruluşlarının da kendi bütçeleri doğrultusunda yardım yapmaya çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan devletin buna öncülük etmesi gerektiğini düşünerek milli dayanışma kampanyası başlattıklarını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@