Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki çeken o karara tarihi veto

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde termik santral bacalarına filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti.

SİYASET 02.12.2019, 18:24 02.12.2019, 19:28 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki çeken o karara tarihi veto

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde termik santral bacalarına filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti.Geride bıraktığımız günlerde oy çokluğuyla kabul edilen termik santral bacalarına filtre takılmasını erteleyen yasa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto edildi. Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Merkez Yürütme Kurulu toplantısının hemen ardından yaptığı açıklamalarda Erdoğan’ın veto kararını duyurduğu görüldü.

Ak Parti Sözcüsü Çelik Açıklama Yaptı

Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulunan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, som günlerde herkesin gündeminde olan ve büyük tepki çeken termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto edildiğini duyurdu. Öte yandan Diyarbakır’daki oturma eylemlerine de değinen Sözcü Çelik, oturma eylemine katılan aile sayısının her geçen gün arttığını belirtti. Yapılan bu eylemin her şeyden önce bir vicdan eylemi olduğunu vurgulayan Çelik, her zaman bu ailelerin yanında olduklarının da altını çizdi.

Erdoğan’ın Görüşmelerini Sıraladı

Açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi temaslarına da yer veren Ak Parti Sözcüsü Çelik, Erdoğan’ın NATO zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump ile görüşeceğini bunun ardından Erdoğan’ın görüşmelerine Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Almanya Başbakanı Merkel ve İngiltere Başbakanı Johnson olarak devam edeceğini belirtti.

Türkiye İle Libya Arasındaki Mutabakata Vurgu Yaptı

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Türkiye ve Libya arasında imzalanan ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası’ anlaşması ile ilgilide önemli açıklamalarda bulundu. İki ülke arasında imzalanan bu mutabakatla tarihi bir adım atıldığını söyleyen Çelik, imzalanan bu anlaşmanın uluslararası hukuka uygunluğuyla ilgili de hiçbir tereddüt olmadığını aktardı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@