Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan CHP'li milletvekiline sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili Özlem Zengin hakkında ''Bu kadına haddini bildirin'' ifadelerini kullanan CHP'li Engin Özkoç’a sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında Ak Parti grup başkanvekiline saldıracak kadar edepsiz olan bu şahsa CHP'nin parlamento içerisinde gerekeni yapması gerektiğini söyledi.

SİYASET 20.11.2019, 14:32 20.11.2019, 13:35 Melek Eren
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan CHP'li milletvekiline sert tepki

CHP'li Engin Özkoç, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada AK Partili Özlem zengin hakkında "Bu kadına haddini bildiriniz" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin bugün yapılan il başkanları toplantısı sırasında AK Partili Özlem Zengin’e saldıran CHP'li milletvekili Engin Özkoç hakkında açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Engin Özkoç'un bu davranışından sonra CHP'nin gereken cezayı alması gerektiğini ifade etti.

Ahlaksızlığa prim verecek değiliz

CHP'nin yetkililerinin yaptığı bu terbiyesizliğin ahlaksızlık olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmişte de bunların yaşandığına dikkat çekerek Engin Özkoç'un geçmişten ilham alarak böyle bir davranış içine girdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında böyle bir ahlaksızlığa prim vermeyeceklerini dile getirdi.

Kuru özürlü geçiştirilemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında AK Parti grubunun bir bayan milletvekiline ve aynı zamanda grup başkan vekiline saldıran ahlaksız ve edepsizlere parlamento içerisinde gereken cezayı vermesi gerektiğini söyledi. Engin Özkoç'un özür dilediğini de hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bunun bir kuru özürle geçirilecek bir durum olmadığını dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@