Erdoğan sevgilisinin yüzünü asitle yakan gence çok sert sözlerle yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da Berfin’in yüzünü asitle yakan sanığa çok sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, sanığa verilen cezanın ise az olduğunun da altını çizdi.

SİYASET 09.01.2020, 20:06 10.01.2020, 14:18 Sema Topbaş
Erdoğan sevgilisinin yüzünü asitle yakan gence çok sert sözlerle yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da Berfin’in yüzünü asitle yakan sanığa çok sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, sanığa verilen cezanın ise az olduğunun da altını çizdi. Engelli Vatandaşlarımızın ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

“Namussuz, Alçak”

banner32
Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da Defne isimli bir kızın yüzüne eski sevgilisi tarafından asit atılmasına sessiz kalmadı. Genç kızın yüzünü asitle yakan sanığa “namussuz ve alçak” sözleri ile yüklenen Erdoğan, mahkemenin vermiş olduğu 13 yıllık cezayı eleştirdi ve bu cezanın az olduğunu söyledi. Hak, hukuk ve adaletten bahsettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tür olaylarda kitap sayfalarındaki kanun maddeleri yerine vicdanlar ile karar verilmesi gerektiğini ifade etti.

Aile Kavramı Çöküyor

Batı’da yaşanılan çöküşün aile kavramının yok olmasından kaynaklandığını söyleyen Erdoğan, bizde de aile kavramının çöktüğünü ifade etti. Güçlü milletlerin güçlü ailelerden oluştuğunu ifade eden Erdoğan, bu yüzden 3 çocukta ısrar ettiğini söyledi. Nüfusun ekonominin bel kemiği olduğunu ve Türkiye’de de gençlerin evlenme yaşının 30’a çıktığını söyleyen Erdoğan, hiç evlenmeyenlerin de sayısının artamaya başladığını söyledi. Ayrıca Erdoğan, artık aile kurumunun da küçümsenmeye başladığını ve artık bunun önüne geçilmesi gerektiğini de ifade etti.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@