Erdoğan ve İmamoğlu bugün rakip olsa seçim sonuçları böyle olacak

Türkiye'nin en önemli araştırma şirketlerinden olan ORC, normalde 2023 yılında yapılması planlanan ancak muhalefet tarafından öne alınması istenen Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili bir anket gerçekleştirdi. ORC tarafından yapılan ankette Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk siyasetinde öne çıkan 4 farklı isim değerlendirildi.

Erdoğan ve İmamoğlu bugün rakip olsa seçim sonuçları böyle olacak

Türkiye'nin en büyük araştırma şirketlerinden olan ORC, 28-31 Aralık 2019 tarihleri arasında 'Siyasi Eğilimler Araştırması' başlığı altında 36 ile 2980 kişi ile görüşerek bir kamuoyu araştırması gerçekleştirdi. 2023 yılında yapılması planlanan fakat muhalefet tarafından öne çekilmesi istenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin olarak yapılan anket sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında Abdullah Gül, Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener gibi isimler yer aldı. Anket Şirketinin yaptığı araştırmada 4 isim arasından en fazla öne çıkan isim ise Meral Akşener oldu.

Çarpıcı sonuçları ortaya çıktı

banner32
ORC Araştırma Şirketi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yanı sıra Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kurduğu yeni partiler hakkında da sorularını vatandaşlara yöneltti. Araştırma şirketinin yaptığı oylamaya göre sadece Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ün yarışacağı iki adaylı Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy tercihini vatandaşlar Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullandı. Sadece Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarışacağı 2 adaylı bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde yine oy tercihi Erdoğan'dan yana kullanıldı. Meral Akşener ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarıştığı bir seçimde de yine vatandaşlar tercihini Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yana kullanırken Meral Akşener diğer adaylar içerisinde %38 oy oranıyla en öne çıkan isim oldu.

Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu karşı karşıya gelirse ne olur

ORC tarafından yapılan ankette, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu’nun karşı karşıya geleceği 2 adaylı bir seçimde ne olacağı da vatandaşlara soruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan %50,9 oy oranı ile Ekrem İmamoğlu’nu geride bırakıyor. Yapılan ankette Ekrem İmamoğlu'na verilen oy oranı 34,2 oldu.

Bu hafta genel seçim olsa kim kazanır

Diğer yandan ORC araştırma şirketi vatandaşlara bu pazar seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz sorusunu da yöneltti. Vatandaşların bu pazar seçim olsa tercihlerini yine AK Parti'den yana kullanacakları anket sonuçlarına göre ortaya çıkmış oldu.

Yorumlar (1)
barış 8 ay önce
sağır duymaz kör görmez uydurur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@