Erken Seçim olacak mı? Erdoğan ve Bahçeli seçim tarihini görüştü

Geride bıraktığımız gün Beştepe’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmedeki gündem maddelerinden biri de erken seçim tartışmaları oldu.

SİYASET 19.06.2020, 09:32 Sema Topbaş
Erken Seçim olacak mı? Erdoğan ve Bahçeli seçim tarihini görüştü

Geride bıraktığımız gün Beştepe’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmedeki gündem maddelerinden biri de erken seçim tartışmaları oldu. Cumhur İttifakı ortaklarının yaptığı görüşmede erken seçim tartışmalarının gereksiz olduğu ve seçimin 2023 tarihinde yapılması konusunda hemfikir oldukları öğrenildi.

Erdoğan-Bahçeli Görüşmesi 50 Dakika Sürdü

Beştepe’de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sosyal mesafe kurallarına özen gösterdiği görüşmenin 50 dakika sürdüğü öğrenildi. Önemli gündem başlıkları için bir araya gelen Erdoğan ve Bahçeli’nin el sıkışmaması ve fotoğraf çekilirken aralarına 1.5 metre mesafe koymaları dikkatlerden kaçmadı.

banner32
Erdoğan ve Bahçeli

Meclis Başkanlığı Seçimi

Milliyet’te yer alan habere göre, Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili konuşan Erdoğan ve Bahçeli seçimle alakalı önemli konulara değindi. MHP Genel Başkanı’nın Meclis Başkanlığı için MHP’den aday çıkmayacağını ve AK Parti’den çıkacak adayı destekleyeceklerini söylediği öğrenildi. 

Erken Seçim Tartışmaları

En son 27 Mayıs tarihinde gerçekleşen Yassıada Demokrasi ve Özgürlük Adası açılışında yan yana gelen Erdoğan ve Bahçeli, erken seçim tartışmalarını da ele aldı. Cumhur İttifakı’nın iki liderinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda erken seçim tartışmalarını gereksiz bulduğu belirtilirken seçim için her iki tarafında 2023 yılını işaret ettikleri ve seçimin 2023 yılında yapılması konusunda karara vardıkları öğrenildi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@