Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin neden gündem oldu? Flaş CHP açıklaması

Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li belediyeler için yaptığı FETÖ ve PKK benzetmesine karşı çıktığına dair gündeme gelen açıklamasında düzeltme yaptı ve bir AK Partili olarak Cumhurbaşkanı’nın belirlediği politikalara aykırı beyanda bulunmalarının söz konusu olmadığını ifade etti.

SİYASET 26.04.2020, 02:21 26.04.2020, 04:29 Sema Topbaş
Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin neden gündem oldu? Flaş CHP açıklaması

Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li belediyeler için yaptığı FETÖ ve PKK benzetmesine karşı çıktığına dair gündeme gelen açıklamasında düzeltme yaptı ve bir AK Partili olarak Cumhurbaşkanı’nın belirlediği politikalara aykırı beyanda bulunmalarının söz konusu olmadığını ifade etti. CHP’li belediyelerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifade ettiği PKK ve FETÖ benzetmesine karşı çıkan Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin sözlerini düzeltti. Şahin’in yaptığı açıklamalar kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Konuşmanın Tamamı Dinlenmeli

Bir radyo ve YoTube kanalında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ına adı anılmadan sorulan bir soruya yanıt verdiğini belirten Şahin, bu sorunun sanki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşlerine karşı ifadelermiş gibi yansıtıldığını ancak konuşmasının tamamının dinlendiğinde asla böyle bir niyeti olmadığının açık bir şekilde görüleceğini aktardı.

‘Söz Konusu Olamaz’

banner32
Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir AK Partili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belirlediği politikalara aykırı bir beyanda bulunmalarının söz konusu olmadığını ifade ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs salgını ile ilgili tedbirlerin belirli bir planlamayla yürütülmesi gerektiğini belirten ifadelerinin kendilerinin de çalışma odağını oluşturduğunun altını çizdi.

Fatma Şahin Neden Gündeme Gelmişti?

Şahin katıldığı programda, CHP’li belediyelerin salgın sürecinde Valiliklerle koordine olmamalarıyla ilgili yapılan FETÖ ve PKK benzetmeleri ile ilgili, bu belediyelerin başkanlarının da halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanları olduğunu ve yol ve yöntemler farklı olsa bile oturulup konuşulabileceğini aynı zamanda söz konusu söylemde de bir benzetme üzerinden gidilmediğini genelleştirme üzerinden gidildiğini söyleyerek, 'Çok bilmiyorum ama böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum' şeklinde açıklama yapmıştı. Gaziantep Belediye Başkanı Şahin’in bu sözleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li belediyelerin salgınla ilgili yardımlarda Valilikler ile koordineli olmadığını söyleyerek CHP’li belediyeler için FETÖ ve PKK benzetmesi yaparak tepki gösterdiği sözlerinin ters düşmesi sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri oldu. Şahin ise sözlerinin tamamının dinlenmesi gerektiğini bir AK Partili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarına aykırı bir beyanda bulunmasının söz konusu olmadığını söyleyerek açıklamasını düzeltti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@