HDP çözüm sürecinin tekrarlanmasını istiyor

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yaptığı açıklamada HDP olarak çözüm süreci için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

SİYASET 01.12.2019, 14:42 01.12.2019, 18:13 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
HDP çözüm sürecinin tekrarlanmasını istiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son dönemlerde yurt içinde ve yurt dışında düzenlediği operasyonlar sonucu terör örgütü PKK'ya ağır darbe yedi. Başarılı operasyonlar bir yandan devam ederken bir yandan örgüt içinde çözülmeler yaşanıyor. Terör örgütünün siyasi kanadı yaşanan bu gelişmelerden endişe duymuş olacak ki çözüm süreci çağrısını yenilemeye başladı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yaptığı açıklamada İmralı Adası'nda tutuklu bulunan terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılmasını istediklerini belirtirken çözüm süreci için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Çözüm sürecine katkı sunmak istiyoruz

banner32
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yaptığı açıklamada, daha önce gerçekleşen barış ve müzakere sürecinde çok şey kazanıldığını belirtirken yaşanan bu süreç içerisinde ülkeye cenazeler gelmediyse bunun en büyük kazanım olduğunu ifade etti. Yeniden çözüm sürecinin başlaması için Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması gerektiğini belirten Buldan, Türkiye'nin demokratikleşmesi barışı ve özgürlüğüne olan ihtiyaçtan kaynaklı HDP olarak bu sürece katkı sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Operasyonlar korkuttu

Türkiye'nin son aylarda yurt içinde ve yurt dışında düzenlediği başarılı operasyonlar terör örgütünde büyük korku ve paniğe neden oldu. Doğu ve güneydoğuda düzenlenen operasyonların yanı sıra sınır dışında Suriye ve Irak'ta düzenlenen operasyonlar sonucu örgüte büyük darbe indirildi. Örgüt içerisinde çözülmeler devam ederken HDP'den çözüm süreci çağrısının gelmesi manidar bulundu.

Yorumlar (1)
ferdi 9 ay önce
geçti borun pazarı sir eşşeği cehenneme. bitti bebeğim o işler. daha dur sizi neler bekliuor !

Gelişmelerden Haberdar Olun

@