HDP savaş bütçesi dedi Süleyman Soylu'dan ayar veren yanıt geldi

Meclisteki bütçe görüşmeleri sırasında HDP’li milletvekillerin ‘Bu bütçe savaş bütçesidir’ sözleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kızdırdı.

SİYASET 15.12.2019, 00:25 15.12.2019, 00:31 Sema Topbaş
HDP savaş bütçesi dedi Süleyman Soylu'dan ayar veren yanıt geldi

Meclisteki bütçe görüşmeleri sırasında HDP’li milletvekillerin ‘Bu bütçe savaş bütçesidir’ sözleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kızdırdı. HDP’li vekillerin sözlerine sinirlenen Soylu, ‘Bu bir savaş bütçesi değildir. Bu bütçe Diyarbakır annelerinin bütçesidir. Ben Türkiye Cumhuriyeti Anayasası kitabı okurum. PKK tüzüğü okumam’ diyerek tepkisi dile getirdi.

Süleyman Soylu Savaş Bütçesi Sözüne Sinirlendi

Bütçe görüşmeleri esnasında çıkan tartışmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’li Milletvekillerine sert çıktı. HDP’li vekillerin bütçe görüşmeleri için kullandığı savaş bütçesi sözüne oldukça sinirlenen Soylu, savaş bütçesi eleştirisini asla kabul etmediğini bu bütçenin Diyarbakır annelerinin bütçesi olduğunu söylediği öğrenildi.

‘PKK Tüzüğü Okumam’

banner32
2020 bütçe görüşmeleri sırasında HDP’li vekiller tarafından ortaya atılan savaş bütçesi polemiği Bakan Süleyman Soylu tarafından sert bir dille eleştirildi. Tepkisini oldukça açık dile getiren Soylu, ‘Ben Türkiye Cumhuriyeti Anayasası okurum. PKK tüzüğü okumam.’ dedi. Soylu'nun verdiği yanıt bazı milletvekilleri tarafından ayakta alkışlandı.

Kayyum Atanan HDP’li Belediyelerle İlgili Konuştu

Konuşmasında, Kayyum atanan HDP’li belediyelere değinene Soylu, görevden alınan belediye başkanlarının toplamda 286 yıl hapis cezası aldığını hatırlattı. Türkiye’nin kendi milli politikasını üreten yeni bir anlayış benimsediğini aktaran Süleyman Soylu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin püskürtüldüğünü ve sınırlara yapılan operasyonlarla terör koridorlarına darbeyi vurduğunu belirtti. Başlatılan Pençe operasyonu ile de Kandil’e odaklanıldığını belirten Soylu, Türkiye’nin ayakları üzerinde durabilen bir ülke haline geldiğini vurguladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@