HDP’li vekilden skandal sözler: İsteseydik dağda savaşırdık

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, parlamenter sistemi, demokratik mücadeleyi seçtik, isteseydik dağa gitmeye engelimiz yoktu diyerek büyük tepki çekti.

SİYASET 17.06.2020, 00:09 Sema Topbaş
HDP’li vekilden skandal sözler: İsteseydik dağda savaşırdık

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, parlamenter sistemi, demokratik mücadeleyi seçtik, isteseydik dağa gitmeye engelimiz yoktu diyerek büyük tepki çekti. Gidip dağda savaşamaz mıydık diyen Kaya, dağı tercih edebileceklerini ancak insanların iradesini, bu mücadeleyi tercih ettiklerini ifade ederek eleştirilerin odağı oldu.

HDP’li Vekilden Tepki Çeken Sözler

Rekabetin Korunması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşüldüğü Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz isteyen HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya skandal açıklamalara yer verdi. Demokratik mücadeleyi, parlamenter sistemi, insan iradesini ve bu mücadeleyi tercih ettiğini söyleyen Kaya, ‘Bizler her birimiz buraya geldik. İsteseydik dağa gitmeye engel mi var bize? Gidip savaşamaz mıydık? Dağı tercih edemez miydik?’ ifadelerini kullandı. 

banner32
HDP ve Hüda Kaya

‘Terör Azaldıkça Birilerinin Sesi Çıkıyor’

HDP’li vekilin tepki çeken sözlerinin ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ülkemizin 18 yıldır vesayetle, terörle, darbeyle her türlü engellemeye rağmen dünyaya nasıl örnek bir tarz ortaya koyduğunun görüldüğünün altını çizerken terör azaldıkça birilerinin sesinin çıktığını, terörün üzerine gidildikçe birilerinin daha çok bağırdığını söyledi. HDP’li Kaya’nın söylediği ‘Dağa çıkabilirdik’ sözleri ile fiziken bulunduğu yerde olsa bile zihnen dağda olduğunu bir kez daha itiraf ettiğini söyleyen Turan, Türkiye’yi bölmek ve birleştirmek isteyenlerin açıkça ortada olduğunu dile getirdi.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın TBMM kürsüsünden açıkça terör örgütü propagandası yaptığı söyleyerek tepki gösteren Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, bu açıklamaların Başkanlık Divanı tarafından incelenerek kayıtlardan çıkarılmasını talep etti. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@