İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüse karşı bir bağış kampanyası başlatmıştı. Başlatılan bağış kampanyası sebebiyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

SİYASET 17.04.2020, 12:07 Sema Topbaş
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüse karşı bir bağış kampanyası başlatmıştı. Başlatılan bağış kampanyası sebebiyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası sebebiyle hakkında soruşturma başlatılan İmamoğlu, muhtemelen kampanya düzenleyen diğer belediyelere de müfettiş gideceğini belirtti.

‘Soruşturma Sadece Bana Açılmadı’

banner32
Sözcü’de yer alan habere göre, hakkında soruşturma açılan İmamoğlu, söz konusu soruşturmanın geçen hafta Cuma günü başlatıldığını ve muhtemelen kampanya başlatan diğer belediyelere de müfettiş gideceğini belirterek soruşturmanın sadece kendisine açılmadığını ifade etti.

‘Korkuyla Yapılmış Bu İşlem’

Vakıfbank’ta hala bloke edilmiş durumda olan 900 bin liralık bağış parası hakkında açıklama yapan İmamoğlu, soruşturmanın yapılabileceğini ancak vatandaşa ait olan parayı bankada bloke etmenin çok aciz olduğunu ve çok zavallı bir tavır olduğunu ifade etti. Bunun korkuyla yapılmış bir işlem olduğunu belirten İmamoğlu, bu işlemin bankacılık tarihinin kara lekesi olduğunu belirtti.

‘Utanç Verici’

Valiliğin yazdığı yazınında kara leke olduğunu ifade eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplum tarafından belediyeye yapılan bağışın önünün bu şekilde kesilmesinin utanç verici olduğunu aktardı. Yanlış işlem görüldüğünde sadece İBB Başkanı hakkında soruşturma açılabileceğini söyleyen Ekrem İmamoğlu, bu durumda vatandaşın bağışının bloke edilemeyeceğini, paranın bloke edilmesinin tamamen bir acizlik olduğunu belirtti. Söz konusu bloke ile ilgili talimat veren ve imza atan herkesin bu acizliğin bir parçası olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@